Pirátské streamování fotbalu a filmů, finanční policie uzavřela 152 stránek


Maximální zabavení nařídila římská justice: pirátské stránky umožňovaly nelegální sledování fotbalových zápasů, filmů a seriálů. Rojadirecta.eu.

Boj Guardia di Finanza proti internetovému pirátství pokračuje: tentokrát bylo zabaveno 152 italských stránek umožňujících nelegální streamování fotbalu, basketbalu, tenisu, filmů a seriálů. Mezi nejznámější portály, kterých se rozhodnutí římského soudu týká, patří rojadirecta.eu a altadefinizione.video.

Nejedná se o první opatření, které se v Itálii dotklo internetových streamovacích stránek. Finanční stráž již nejméně dva roky vede tvrdý boj proti portálům, které podporují pirátství. Nikdy předtím však v Itálii nebyl přístup na 152 streamovacích stránek zablokován. Maxi zabavení nařídila římská hejtmanka Alessandra Boffi a zasáhlo hlavní protagonisty italské scény. Zabavení začalo 17. října, kdy zvláštní jednotka pro vysílání a vydavatelství finanční stráže Guardia di Finanza oznámila římské justici přestupek.

Důvody zastavení

Zastavené portály umožňovaly uživatelům zdarma sledovat Serii A a hlavní evropské ligy. Ale nejen to. Přenášeli také basketbal, tenis a další sporty dostupné na jejich platformě. Postiženy byly také webové stránky nabízející nejnovější filmy a televizní seriály. Důvodem uzavření, jak je uvedeno v příkazu Gip, je porušení předpisů na ochranu autorských práv. Stránky pro online streamování měly skutečný programový plán a vydělávaly peníze prostřednictvím reklamních bannerů: odhaduje se, že škody způsobené pirátstvím přesahují tři miliardy ročně.

Tady jsou stránky, které Guardia di Finanza

zavřela.