Jak zrušit předplatné Sky


Chcete vědět, jak zrušit předplatné Sky? Přečtěte si tento článek!

Předplatit si placenou televizi je snadné, ale její zrušení může být často komplikované, pokud nedodržíte správné postupy. Mnoho lidí si předplácí Sky, aby mohli sledovat sportovní přenosy, filmové premiéry a exkluzivní televizní seriály. Jak ale zrušit službu Sky? Postup není složitý, ale musíte se řídit pokyny do písmene, které se liší podle typu zrušení: existuje zrušení Sky do 14 dnů, zrušení po 14 dnech a přirozené vypršení smlouvy.

Zrušení do 14 dnů

Tento typ zrušení Sky přichází v úvahu, když si krátce po podpisu smlouvy o předplatném vše rozmyslíte. Přesněji řečeno, smlouvu můžete zrušit do 14 dnů. V takovém případě můžete předplatné bezplatně a bez dalších nákladů zrušit, pokud jste ho uzavřeli telefonicky nebo prostřednictvím webu.


Odstoupení od smlouvy Sky po 14 dnech

Právo na odstoupení od smlouvy po 14 dnech zaniká. Podle zákona je však stále možné zrušit předplatné před přirozeným datem vypršení smlouvy, a to vyplněním formuláře pro zrušení smlouvy se společností Sky. Pokud jste si však zvolili smlouvu s minimální dobou trvání, která se obvykle rovná 24 měsícům, vyžaduje předčasné ukončení smlouvy zaplacení sankce. Proto je vždy dobré si ujasnit, jaký typ smlouvy jste podepsali.


Smlouva o Sky po přirozeném vypršení platnosti

Na konci platnosti smlouvy o předplatném se můžete rozhodnout, zda ji prodloužíte, nebo ne. V tomto případě stačí požádat o neprodloužení. Samozřejmě budete muset vrátit dekodér a další zařízení, které jste v době předplatného obdrželi jako zápůjčku.

Náklady na zrušení služby Sky

Zrušení předplatného služby Sky může být spojeno s náklady. Jak již bylo zmíněno, pokud službu zrušíte do 14 dnů od registrace, neplatíte žádné poplatky. Pokud naopak uplynulo více než dva týdny, přišel Bersani na pomoc s vyhláškou, podle níž bude cena činit 11,53 eura. Samozřejmě za předpokladu, že společnost neposkytuje sankce v případech, kdy byla smlouva stanovena s minimální dobou trvání.

Jak v tomto případě zrušit Sky? Budete muset zaplatit sankční poplatek, který může činit až celkovou částku slev, které jste během smlouvy využili. V těchto případech musíte pro zaslání výpovědi vyplnit formulář a zaslat jej doporučeným dopisem nebo prostřednictvím PEC s nejméně 30denní výpovědní lhůtou spolu s dokladem totožnosti. Totéž platí pro zrušení při přirozeném vypršení platnosti: deaktivace stojí 11,53 EUR. Žádost o zrušení musí obsahovat kód zákazníka, údaje o osobě, na kterou je předplatné vystaveno, údaj o typu zrušení.

Odstoupení od smlouvy online nebo telefonicky

Odstoupení od smlouvy Sky online je možné provést pro všechny typy používaných technologií, včetně online, vyplněním formuláře přímo z webových stránek společnosti. Stačí kliknout na příslušné okno, zadat své Sky ID a postupovat krok za krokem podle pokynů. Pro telefonní služby je k dispozici speciální číslo 02 917171, které nabízí automatický záznamník 7 dní v týdnu a 24 hodin denně.