Nový model hodinek Apple Watch bude bojovat proti cukrovce


Cupertinská společnost pracuje na nové neinvazivní technologii, která umožní sledovat cukrovku pomocí hodinek Apple Watch

Příští hodinky Apple Watch by mohly být skutečně revoluční. Po zvěstech z posledních měsíců, které víceméně avizovaly možné inovace (displej by mohl být poprvé kruhový), přichází ze Spojených států další důležitá zpráva: Apple Watch 3 by mohly umět měřit cukrovku.

Může se to zdát jako maličkost, ale pro mnoho diabetiků je to skutečná revoluce: k měření hladiny glukózy nebudou potřeba žádné jehly ani ad hoc přístroje, ale bude stačit aktivovat senzory na chytrých hodinkách. Tato technologie je neinvazivní a umožní každému uživateli udržet hladinu cukrovky pod kontrolou a kdykoli zjistit, zda nepřekročil výstražnou úroveň. Podle zasvěcených osob pracuje Apple na nové technologii již více než pět let, a to ve spolupráci s výzkumníky a biomedicínskými inženýry.

Poslední projekt Steva Jobse

Pro Apple má tento projekt také zvláštní příchuť: je to jeden z posledních nápadů, na kterých pracoval Steve Jobs. Zakladatel cupertinské společnosti byl velmi znepokojen osudem diabetiků a vytvořil tým, který měl studovat řešení, jak s ním bojovat. A zdá se, že se jim to podařilo. Technologie bude fungovat velmi jednoduše: senzory budou měřit hladinu glukózy přes kůži, aniž by bylo nutné "propíchnout" některý z prstů. Po analýze cukrovky se senzory propojí s hodinkami Apple Watch, které zobrazí úroveň cukrovky. Vše je velmi snadné a účinné. Na to, jestli se tato technologie objeví v hodinkách Apple Watch 3, si budeme muset ještě pár měsíců počkat.