WhatsApp, problém s oznámeními iPhone. Co se děje


Někteří uživatelé iPhonů nahlásili četné chyby v oznámeních WhatsApp po aktualizaci aplikace pro rychlé zasílání zpráv na nejnovější verzi

WhatsApp právě spustil svou nejnovější aktualizaci, ale tato nová verze aplikace pro rychlé zasílání zpráv je zřejmě nekompatibilní s operačními systémy iOS, které se nacházejí v iPhonech a iPadech.

Někteří uživatelé iPhonů si konkrétně všimli, že s nejnovější aktualizací WhatsApp mají oznámení neustálé chyby. Někdy se například zobrazí číslo odesílatele, ale ne jeho jméno, i když je odesílatel registrovaným kontaktem. To je velmi nepříjemné, protože to může vést k záměně identity a trapným situacím. V současné době se zdá, že problémy s oznámeními WhatsApp iPhone jsou omezeny na uživatele, kteří nainstalovali nejnovější verzi aplikace (2.18.52). Kromě zmizení jména hlásí další uživatelé i jiné chyby v oznámeních: někdy se například příchozí zprávy zobrazují i při zamknuté obrazovce a zobrazují celý obsah zprávy, nikoliv jen náhled.

Chybné oznámení pro WhatsApp na iPhonu

Podle úniku informací o betaverzi aplikace WhatsApp chybu najdou uživatelé iPhonu pouze v případě, že je zařízení zamknuté. Po zadání odemykacího kódu a otevření aplikace WhatsApp budou zprávy "přiřazeny" ke jménům v adresáři a my budeme moci přesně vědět, kdo co poslal. Vývojáři aplikace pro zasílání zpráv uvedli, že již spolupracují s týmem iOS, aby problém co nejdříve vyřešili a umožnili uživatelům opět efektivně používat WhatsApp na svých iPhonech. Problémem je kompatibilita mezi iOS a WhatsApp, protože stejná aplikace ve verzi 2.18.52 nezpůsobila uživatelům smartphonů se systémem Android žádné problémy.