Nahrajte své vlastní elektronické knihy do Knih Google Play

Nahrajte své knihy nebo dokumenty EPUB a PDF do Knih Google Play, abyste je mohli ukládat online a používat je odkudkoli na kterémkoli z vašich kompatibilních zařízení.


Kroky k nahrání vašich knih

Nahrávání knih do Knih Google Play se provádí prostřednictvím webu Knihy Google Play. Knihy lze načíst z účtu Disku Google nebo z počítače.

Import e-knih do Knih Google Play:

  1. Otevřete Google Play, vyberte Moje knihy a na požádání se přihlaste ke svému účtu Google.

  2. vybrat Nahrát soubory procházet e-knihu.

  3. Chcete-li nahrát knihu z počítače, přejděte na stránku Nahrát záložka. Jinak se podívejte pod Můj disk vyberte e-knihu ze svého účtu Disku Google.

  4. Vybrat vybrat když vyberete všechny knihy, které chcete nahrát.

Zobrazení vašich obalů může u vašich položek trvat několik minut. V některých případech se obálka vůbec neobjeví a budete mít obecnou obálku nebo první stránku knihy. Zdá se, že v současné době neexistuje způsob, jak tento problém vyřešit, ale přizpůsobitelné kryty mohou být budoucí funkcí.

Další chybějící funkcí je schopnost smysluplně uspořádat tyto knihy podle značek, složek nebo sbírek. Knihy můžete vyhledávat ve své knihovně, ale kromě toho jsou uspořádány pouze do samostatných sekcí: nahrávání, nákupy, výpůjčky a ukázky.

Řešení problémů

Pokud se vaše knihy nenahrají do Knih Google Play, můžete zkontrolovat několik věcí.

  • Je vaše kniha v kompatibilním formátu? Vaše elektronická kniha musí být ve formátu EPUB nebo PDF. Pokud máte nějaký jiný formát, například MOBI, převeďte jej pomocí programu pro převod dokumentů, jako je Caliber. Knihy chráněné technologií DRM nejsou podporovány.
  • Máte příliš mnoho knih? Google v současné době umožňuje nahrát pouze 1,000 XNUMX knih. Možná budete muset upřednostnit dokumenty, které chcete uložit v cloudu, nebo přijít na způsob, jak s nimi žonglovat mezi účty.
  • Jste přihlášeni ke správnému účtu Google? Pokud nahrajete soubor, který vypadá dobře, ale později zmizí, pravděpodobně jste jej nahráli na nesprávný účet. Pokud již originál nemáte, stáhněte si jej z Knih Google Play a poté jej znovu nahrajte do správného účtu.

Pozadí

Když společnost Google poprvé vydala Knihy Google a elektronickou čtečku Knih Google Play, nemohli jste nahrát své vlastní knihy. Byl to uzavřený systém a mohli jste číst pouze knihy zakoupené od Googlu. Nejžádanější funkcí Knih Google byla nějaká možnost cloudového úložiště pro osobní knihovny.

V počátcích Knih Google Play jste si knihy mohli stáhnout a umístit je do jiného čtecího programu. Stále to můžete udělat, ale má to několik nevýhod. Pokud používáte místní aplikaci pro čtení elektronických knih, jako je Aldiko, jsou vaše knihy také místní. Když si vezmete tablet, nemůžete pokračovat v knize, kterou jste právě četli v telefonu. Pokud jste ztratili telefon, aniž byste zálohovali tyto knihy někde jinde, také jste knihu ztratili. Okrúhly prsteň s kvetinovým vzorom.

To neodpovídá realitě dnešního trhu s elektronickými knihami, aby byly elektronické knihy offline. Většina lidí, kteří čte e-knihy, dává přednost výběru knih, kde si knihy mohou koupit, ale přesto je dokáže přečíst všechny z jednoho místa.