Jaké formáty elektronických knih a audioknih iPad podporuje?

IPad je skvělé čtecí zařízení, protože podporuje širokou škálu populárních formátů elektronických knih a audioknih. Tablet Apple je dodáván s nainstalovanou aplikací iBooks společnosti ve výchozím nastavení. Aplikace bezproblémově spolupracuje s iBooks Store společnosti, ale iPad podporuje také mnoho dalších typů formátů digitálních knih. Stačí si stáhnout příslušnou aplikaci.

kredit obrázku: Till Jacket / Photononstop / Getty Images

Na iPadu máte desítky formátů elektronických knih, ke kterým máte přístup, ale jsou to ty nejběžnější:


Apple Books

Knihy zakoupené prostřednictvím Knihkupectví jsou ve formátu ePub, ale jsou upraveny tak, aby obsahovaly správu digitálních práv, aby se zabránilo neoprávněnému sdílení nebo kopírování. Libovolnou digitální knihu ePub lze otevřít v aplikaci Knihy nebo v jiných aplikacích ke stažení.

ePub

Otevřený formát ePub je jedním z nejčastěji používaných typů souborů elektronických knih. Aplikace jako iBooks a Nook mohou číst soubory ePub zakoupené v příslušných online obchodech nebo stažené z webu. Několik programů pro Mac a Windows převádí jiné druhy elektronických knih do formátu ePub.


Barnes & Noble Nook

Barnes & Noble prodává e-knihy na svých webových stránkách a prostřednictvím aplikace Nook. Získejte přístup k těmto knihám pomocí bezplatné aplikace Nook dostupné v iPad App Store. Nook e-books are a renamed version of the common ePub file type.


Roznítit

Amazon Kindle není jen e-čtečka, která konkuruje iPadu, je to také aplikace pro iPad. Čtěte knihy Kindle na iPadu pomocí aplikace Amazon Kindle. E-knihy Kindle jsou upravenou verzí formátu souboru Mobipocket a používají příponu souboru .AZW.

PDF

PDF je pravděpodobně nejoblíbenější formát dokumentu ke stažení na webu, takže e-knihy v tomto formátu určitě najdete na mnoha místech. Pro iPad existuje spousta aplikací kompatibilních s PDF, včetně Adobe Acrobat Reader, GoodReader a iBooks.

CBR a CBZ

Formáty CBR a CBZ jsou související typy formátů digitálních knih, které se používají k prezentaci komiksů a grafických románů. Abyste si je mohli přečíst na iPadu, potřebujete aplikaci, jako je bezplatná aplikace Manga Storm CBR nebo placená aplikace Comic Zeal.

comiXologie

ComiXology společnosti Amazon je přední online obchod s komiksy a grafickými romány. Kupujete komiksy na webu a poté pomocí aplikace comiXology na iPadu stahujete a čtete zakoupené komiksy, které přicházejí v typech souborů, které zahrnují PDF, CBZ a proprietární formát CMX-HD společnosti.

KF8

Kindle Format 8 je verze nové generace souboru elektronických knih Kindle. Přidává podporu pro HTML a CSS do stávajícího formátu Kindle a používá příponu .AZW3. Aplikace Kindle na iPadu podporuje formát KF8.

Microsoft Word

Microsoft Word vytváří soubory .docx. Některé e-knihy, obvykle ty, které prodávají jako přímá stažení samo vydavatelé, přicházejí v tomto formátu. I když existuje řada aplikací pro iPad, které umí číst soubory DOCX, Microsoft Word pro iPad je zdarma.

Mobi

Díky použití upravené verze Mobi pro Kindle společností Amazon je tento formát souboru jedním z nejběžněji používaných pro e-knihy. Mimo Kindle se ale pravděpodobně příliš často nestřetnete. Nejlepší způsob, jak číst soubory Mobi na iPadu, který nepodporuje formát Mobi, je použít program jako Caliber E-Book Management Software k převodu souborů Mobi do formátu ePub. Poté si je přečtěte v iBooks nebo jiné aplikaci pro čtečky kompatibilní s ePub.

Plain Text

Prosté textové soubory, které mají příponu .TXT, se čas od času objeví, zejména na webech, které nabízejí bezplatné knihy ve veřejném vlastnictví, jako je Project Gutenberg. Velké množství aplikací podporuje soubory ve formátu prostého textu, včetně placené aplikace GoodReader a iBooks.

Podpora audioknih pro iPad

IPad lze také použít, pokud dáváte přednost tomu, abyste své knihy dostali spíše do zvukové formy než do textu. Mezi nejběžnější typy audioknih podporovaných iPadem patří:

  • Slyšitelný: Audible.com používá své vlastní formáty (.AAaa, .AAX a .AAX +) a je pravděpodobně nejpopulárnější a nejpoužívanější službou audioknih na internetu. S bezplatnou aplikací Audible.com pro iPad si můžete užít jakoukoli knihu z tohoto webu v tabletu.
  • MP3: Ostatní audioknihy se často dodávají jako standardní zvukové soubory MP3. Protože je to stejný formát jako mnoho hudebních souborů, stáhněte si MP3 a poté jej synchronizujte s iPadem a poslouchejte jej pomocí integrované aplikace Hudba.