Může iPad číst knihy Kindle? A jak je mohu koupit?

IPad je úžasnou čtečkou elektronických knih nejen pro knihy Kindle, které jste si koupili od Amazonu, ale také pro další prodejce elektronických knih - včetně knih Apple. Nejnovější iPady mají vylepšenou antireflexní obrazovku a funkce Night Shift omezuje modré světlo v barevném spektru iPadu během večera.

Nejnovější modely iPad Pro mají displej True Tone, který posouvá barevné spektrum na základě okolního osvětlení. To napodobuje, jak objekty v „reálném světě“ vypadají trochu jinak v přirozeném světle oproti umělému.


Jak mohu číst své knihy Kindle na iPadu?

Stáhněte si bezplatnou čtečku Kindle z App Store. Aplikace Kindle je kompatibilní jak s knihami Kindle, tak s Audio Companions, ale ne s knihami Audible. Aplikace také podporuje předplatné Kindle Unlimited.

Pokud si nechcete stáhnout aplikaci Kindle, použijte Amazon Cloud Reader.

Po stažení aplikace Kindle se přihlaste ke svému účtu Amazon a stáhněte si knihy do své knihovny. Po připojení aplikace Kindle k účtu můžete začít číst.

Lifewire / Julie Bang

Aplikace je rozdělena na pět karet, ke kterým se přistupuje pomocí tlačítek ve spodní části obrazovky:

  • Knihovna: Tato část odhaluje celou vaši knihovnu Kindle. Knihy, které jste si stáhli, se zobrazí se značkou zaškrtnutí v pravém dolním rohu. Chcete-li si knihu přečíst, musíte si ji stáhnout, ale po stažení si ji můžete přečíst online nebo offline.
  • obec: Tato karta vám umožňuje přístup k Goodreads, což je sociální síť pro milovníky knih. Goodreads je skvělé místo pro sdílení vaší knihovny s ostatními přáteli nebo vášnivými čtenáři a je také skvělým místem pro objevování nových knih.
  • Vaše aktuální kniha: Kniha, kterou právě čtete, se zobrazí uprostřed tlačítek na záložkách.
  • Discover: Amazon používá vaše čtecí návyky, aby vás spároval s podobnými knihami. I když si nemůžete koupit knihy přímo z aplikace Amazon, můžete si je uložit do svého seznamu přání, což usnadňuje jejich vyhledání, když přejdete přímo na Amazon.com.
  • Moře: Pokud potřebujete změnit nastavení nebo se přihlásit k jinému účtu, použijte kartu Další.

Máte na iPadu příliš mnoho aplikací?

Pomocí funkce Spotlight Search můžete vyhledat aplikaci Kindle nebo jednoduše požádat Siri o „otevření Kindle“. Siri má v rukávu všechny druhy skvělých triků.

Jak si mohu koupit knihy Kindle na iPadu?

I když můžete procházet a číst knihy Kindle Unlimited prostřednictvím aplikace Kindle, nemůžete si knihy Kindle koupit, protože Apple omezuje to, co lze prostřednictvím aplikace prodat. Jako řešení použijte webový prohlížeč Safari a přejděte přímo na amazon.com.

Po zakoupení knihy prostřednictvím webového prohlížeče otevřete aplikaci Kindle a přečtěte si ji. Mělo by se naplnit asi za minutu; aplikace Kindle si ji musí stáhnout, než si ji budete moci přečíst. A pokud to nevidíte, klepněte na ikonu Sync tlačítko v pravém dolním rohu knihovny v aplikaci Kindle, abyste obnovili všechny své nákupy.


Jak mohu změnit písma, změnit barvu pozadí a prohledat knihu?

Během čtení knihy klepnutím kdekoli na stránce zobrazíte nabídku v horní i dolní části displeje iPadu.

Spodní nabídka je posuvník, který vám pomůže zipovat mezi stránkami. Tento nástroj je skvělý, pokud obnovujete knihu, kterou jste již začali, z jiného zdroje, například v papírové kopii knihy. Aplikace Kindle by měla pokračovat tam, kde jste přestali, i když ji čtete na jiném zařízení, takže byste už nemuseli přeskakovat a pokračovat ve čtení z knihy, kterou jste na Kindle začali.

Horní nabídka obsahuje několik možností konfigurace. Nejdůležitější je tlačítko písma, kterým je tlačítko s písmeny „Aa“. Prostřednictvím této podnabídky můžete změnit styl písma, velikost, barvu pozadí stránky, kolik volného místa ponechat na okrajích a dokonce změnit jas displeje.

Vyhledávací tlačítko, kterým je lupa, vám umožní prohledat knihu. Tlačítko se třemi vodorovnými čarami je tlačítko nabídky. Pomocí tohoto tlačítka můžete přejít na konkrétní stránku, poslechnout si doprovodnou hudbu nebo si přečíst obsah.

Na druhé straně nabídky je tlačítko sdílení, které vám umožní poslat textovou zprávu s odkazem na knihu příteli, záložku poznámek, rentgenovou funkci, která přináší informace o stránce (včetně definic některých podmínek) a tlačítko záložky.


Jak poslouchám své zvukové knihy?

Stáhněte si aplikaci Audible a poslouchejte své knihy Audible. Aplikace Kindle funguje pouze se zvukovými společníky. Aplikace Audible funguje podobně jako aplikace Kindle. Po přihlášení pomocí přihlašovacích údajů služby Amazon si stáhněte zvukové knihy do iPadu a poslouchejte je.

Pokud mám iPad, měl bych místo Kindle používat iBooks?

Opravdu nezáleží na tom, jestli ke čtení používáte iBooks nebo aplikaci Amazon Kindle. Oba jsou velmi dobří čtenáři. Apple iBooks mají úhlednou animaci otáčení stránek, ale Amazon má největší dostupnou knihovnu knih a pěkné funkce, jako je Kindle Unlimited.

Pokud máte rádi srovnávací obchod, použití obou elektronických čteček vám umožní porovnat ceny navzájem. A nezapomeňte se podívat na všechny volné knihy, které jsou k dispozici ve veřejné doméně.