Microsoft Edge má novou záložku pro Skype


Microsoft opět obohacuje Edge: nyní můžete spustit videohovor přes Skype stisknutím jednoduchého tlačítka v prohlížeči

V pravém horním rohu nově otevřených karet v prohlížeči Microsoft Edge se objevilo nové malé tlačítko: je to tlačítko "Okamžité setkání" a je to další krok k integraci všech služeb a produktů společnosti Microsoft v rámci jejích dvou pracovních koní: prohlížeče Edge a operačního systému Windows 10.

Microsoft minulý měsíc přidal funkci Skype Meet do předběžných sestavení systému Windows 10, která jsou vyhrazena pro vývojáře a beta testery, a stejná funkce je nyní k dispozici i pro Microsoft Edge. Nové tlačítko na nově otevřených kartách dělá přesně to, co napovídá jeho název: spustí okamžitý videohovor, samozřejmě přes Skype. Po kliknutí na nové tlačítko otevře prohlížeč Edge webovou aplikaci Skype a spustí konfigurační obrazovku pro vytvoření schůzky, ke které se mohou ostatní připojit pomocí odkazu s pozvánkou.

Instant Meeting: Proč je důležitý

Důležité na Instant Meeting je nejen to, že se jedná o plně integrovanou funkci v prohlížeči, ale také to, že nevyžaduje účet Skype nebo Microsoft: kdokoli ji může použít a připojit se ke schůzce pouhým kliknutím na odkaz. Stejně jako Skype Meet.

Tím se obrovským způsobem rozšiřuje okruh možných uživatelů Skypu, a to i s ohledem na skutečnost, že tržní podíl prohlížeče Microsft Edge neustále roste a po nedostižném Chromu již předstihl Mozillu Firefox na pozici druhého nejpoužívanějšího prohlížeče na světě.


Další nové funkce prohlížeče Microsoft Edge

Jestliže je Edge na vzestupu, je to hlavně proto, že Microsoft do něj neustále přidává nové funkce: v podstatě neuplyne den, aby se o prohlížeči z Redmondu neobjevily nějaké novinky.

Microsoft také například oznámil novou funkci nazvanou "Srovnání cen", což je skutečný srovnávač zabudovaný do Edge.

Microsoft také v experimentálních verzích Edge spustil funkci "Web Capture", která umožňuje pořídit snímek webového článku, který lze následně sdílet v anotované prezentaci PowerPoint.