Proč všechny děti šílí po Among Us


Úspěch hry Among Us se nezastavuje: stále je to oblíbená online herní aplikace pro děti a mnoho hráčů si ji začíná oblíbit.

Jedná se o jednu z nejoblíbenějších videoher pro děti, která dokonce získala titul Nejlepší mobilní hra roku 2020. Online hra pro více hráčů, kterou vyvinula americká produkční společnost Innersloth, vyšla pro mobilní zařízení s operačními systémy iOS a Android v červnu 2018, zatímco uživatelé systému Windows si na Among Us museli počkat až do listopadu téhož roku. Nedávno, v prosinci 2020, byl titul vydán pro Nintendo Switch, který však není určen pouze pro tuto herní konzoli, protože v průběhu roku 2021 se očekává příchod verzí pro Xbox One a Xbox Series X|S, čímž se zvýší potenciální počet hráčů, kteří se s hádankami, díky nimž se hra stala populární, setkávají každý den. Jak se ale hraje a čemu vděčí za svou popularitu?

Among Us, jak hra funguje

Hratelnost hry Among Us je jednoduchá, ale mimořádně zajímavá. Jeho jádrem jsou dvě kategorie postav, astronauti a podvodníci. Úkolem astronautů je odhalit podvodníky během plnění úkolů na mapě a zabránit jejich sabotáži, zatímco hlavním cílem podvodníků je nepozorovaně zlikvidovat astronauty dříve, než budou všechny úkoly splněny.


Among Us, proč je tak populární

Jednoduchá, minimalistická, ale atraktivní grafika a možnost hrát s ostatními uživateli připojenými napříč všemi platformami, pro které byl titul zpřístupněn, udělaly z Among Us fenomén hodný analýzy. Její popularita na Twitchi, který je referenčním bodem pro mnoho fanoušků z celého světa, pak od loňského léta tlačí stále více hráčů k objevování dynamiky hry.

V současné době je platformou, která Among Us vydělala nejvíce peněz, PC: cena počítačové verze ke stažení je 3,99 €. Mobilní verze jsou ke stažení zdarma, přičemž placené balíčky umožňují integraci nové grafiky a herních prvků, jako jsou skiny a roztomilá zvířátka, která následují postavy po mapách. Jak se však dalo očekávat, úspěch hry se neshoduje s úspěchem monetizace, protože dodatečné placené balíčky nejsou pro užívání titulu nezbytné.


Among Us, co dál?

Po prudkém nárůstu uživatelů společnost Innersloth oznámila plány na pokračování hry Among Us, které by mohlo zdvojnásobit množství zábavy pro hráče. O měsíc později se však společnost rozhodla udělat krok zpět, novou verzi z plánů vyřadila a do budoucna se zaměřila na aktualizace původního jádra, které poskytuje stále atraktivnější herní zážitek.