Super Mario na Mapách Google, zkoušeli jste to?


U příležitosti Dne Maria 2018 proměnila společnost Google slavného instalatéra společnosti Nintendo ve špičkového navigátora svých Map. Zde je návod, jak ji použít

Jak lépe oslavit drahého přítele tím, že z něj uděláte hvězdu jednoho z vlajkových produktů společnosti? Inženýři Googlu, kteří nás už léta zvykají na zábavné easter eggy ve svém softwaru a online službách, se proto rozhodli proměnit Super Maria ve výjimečnou navigaci pro Mapy Google.

U příležitosti Dne Maria, který připadá na 10. března (datum lze psát také MAR10 nebo Mario), se gigant z Mountain View rozhodl vydat speciální verzi Map Google, jedné z nejpoužívanějších satelitních navigací všech dob. V novém vydání stačí jednoduchý trik, aby vás Mapy nechaly nejslavnějšího instalatéra ve světě videoher a jeho ikonickou motokáru vést po silnici. Hlavní hrdina videoher od Nintenda vám ukáže nejkratší cestu k cíli a řekne vám, kdy máte odbočit a kdy změnit trasu.

Jak používat Super Mario v Mapách Google

Chcete-li z Map Google udělat jakousi motokárovou dráhu, musíte nejprve zkontrolovat, zda je vaše aplikace aktualizována na nejnovější verzi dostupnou v obchodě Google Play. Pokud tomu tak není, stáhněte si aktualizaci a nainstalujte ji. Po provedení tohoto úvodního kroku bude použití Maria jako "navigátora" hračkou.

Jediné, co musíte udělat, je vyhledat cestu k požadovanému cíli (zadáním počátečního a koncového bodu) a počkat, až se načte "obvyklé" okno s výsledky. Všimněte si však, že vedle tlačítka "Start" se objeví nové, s typickým otazníkem Super Mario Bros. Pokud jej stisknete, ukazatel cesty na sebe vezme podobu slavného instalatéra z Nintenda, který nás bude se svou motokárou navigovat po silnici a udávat nám směr, jak se co nejrychleji dostat do cíle.

Zkrátka, vyzkoušet Super Maria v Mapách Google je jednodušší, než byste si možná představovali, ale zábava nebude trvat věčně. Vzhledem k tomu, že se jedná o slavnostní "vystoupení", Mario pravděpodobně zmizí s příští aktualizací Map Google, ačkoli nebude trvat dlouho, než se v našich chytrých telefonech opět objeví. Podle obvykle dobře informovaných lidí by Mario v Mapách Google mohl být také reklamním trikem v souvislosti s blížícím se uvedením hry Mario Kart na Android a iOS. Zkrátka takový předkrm v očekávání mnohem chutnějších chutí.