Jak změnit výchozí nastavení formátování v Dokumentech Google

Když vytvoříte dokument v Dokumentech Google, automaticky se na dokument použije výchozí nastavení, jako je styl písma, řádkování a barva pozadí. Změna některého z těchto prvků pro část nebo celý dokument v jednotlivých případech je dost snadná - ale pokud ve většině nebo všech svých dokumentech Google důsledně používáte stejná nastavení, můžete si ušetřit spoustu času a potíže změnou výchozího nastavení dokumentu.

Lifewire / Marina Li

Tyto pokyny platí pro verzi Dokumentů Google pro počítače.


Změna výchozího formátování v Dokumentech Google

Poté, co změníte výchozí hodnoty, budou všechna nastavení, která poté vytvoříte, odrážet tato nastavení. Samozřejmě stále můžete změnit formátování jakéhokoli jednotlivého prvku v dokumentu, ale výchozí formát poskytuje konzistentní výchozí bod.

Chcete-li změnit výchozí nastavení pro Normální text v Dokumentech Google postupujte takto:

 1. Otevřete dokument.

 2. Zvýrazněte text, který chcete změnit.

  Lifewire

 3. Na liště nad textem vyberte písmo, velikost písma, mezery mezi odstavci, barvu textu, barvu pozadí nebo jakýkoli jiný aspekt, který chcete změnit.

 4. vybrat Formát.

  Lifewire

 5. vybrat Odstavec styly.

 6. klikněte Normální textu.

 7. Vybrat aktualizovat "Normální text " na zápas.

  Lifewire

 8. klikněte Formát.

 9. klikněte Odstavec styly > možnosti > Ušetříte as my standardní styly.

  Lifewire

Stejným postupem můžete také změnit výchozí nastavení formátu pro další prvky, jako jsou nadpisy, nadpisy, ohraničení a stínování. Místo výběru Formát > Styly odstavců, jednoduše vyberte možnost formátování, kterou chcete nastavit místo stylů odstavců. Aktualizujte styl tak, aby odpovídal vybranému textu, a uložte jej jako výchozí styly. Tyto styly se od nynějška použijí na každý dokument, který vytvoříte.

Chcete-li obnovit původní styly Dokumentů Google, vyberte Formát > Styly odstavců > možnosti > Obnovit styly.