Jak vytvořit a používat Memoji na iPhonu a Androidu


Vytváření a používání Memoji, přizpůsobitelných avatarů podle vaší podoby, je na iPhonu i Androidu snadné: můžete je používat ve WhatsApp a ukládat do galerie.

Memoji samolepky, tedy přizpůsobitelné karikatury nás samých, které můžete posílat na Whatsapp pomocí iPhonu (od verze 6s), se těší velké oblibě.

Nenechme si namluvit, že jste od přátel nebo rodiny dostali animovaný obličej a teď chcete pochopit, jak fungují a jak je vytvořit. V tomto krátkém průvodci vám ukážeme, jak si několika jednoduchými klepnutími vytvořit vlastního virtuálního avatara.

Memoji nálepky: Jak fungují

Díky aktualizaci iOS 13 se Memoji staly dostupnými pro spoustu lidí. Dříve mohli tyto virtuální avatary používat pouze majitelé velmi čerstvých telefonů Apple, od iPhonu X výše. Nyní mohou tyto vtipné karikatury využívat i majitelé starších smartphonů se systémem iOS. Je však důležité, aby váš iPhone měl čip A9, díky němuž jsou nálepky Memoji k dispozici od páté generace (včetně iPadů).

Přítomnost nabídky s kartami vám umožní změnit každý detail vašeho vzhledu: od účesu po barvu pleti, od očí po zuby. AirPods si můžete dokonce strčit do uší nebo si propíchnout jazyk. Můžete vytvářet různé typy animací: od smějících se karikatur po ospalé, od vystresovaných Memoji (kterým exploduje mozek) po ty se srdíčkovýma očima. Lze je odeslat přímo z klávesnice aplikace WhatsApp.


Jak vytvořit nálepky Memoji

Postup pro vytvoření nálepek Memoji je rychlý a snadný. Nejprve musíte přejít do iMessage, vybrat ikonu smajlíka a klepnout na nabídku se třemi tečkami. Po otevření nabídky s různými emoji přejeďte prstem zleva doprava. V této nové sekci najdete nejběžnější Animoji ve statické podobě jako běžné samolepky. Chcete-li vytvořit nové Memoji, klikněte na tlačítko +.

Otevře se editor, ve kterém můžete vytvořit vlastní Memoji. Zde můžete upravit rysy obličeje. Po dokončení úprav obličeje stiskněte tlačítko v pravém horním rohu. Nyní v tradiční nabídce emoji najdete své Memoji ve formě nálepky, kterou můžete poslat svým kontaktům. Pravděpodobně však iMessage používáte velmi málo a chcete vědět, jak můžete používat Memoji Stickers na Whatsapp, zdaleka nejoblíbenější a nejpoužívanější aplikaci pro zasílání zpráv.


Nálepka Memoji na Whatsapp

Chcete-li používat nálepky Memoji v aplikacích třetích stran, jako je Whatsapp, stačí přejít do nabídky, kde jsou klasické smajlíky: automaticky se zobrazí dostupné nálepky Memoji.

Pokud s někým chatujete, stačí kliknout na ikonu smajlíka v dolní části klávesnice (i když se liší v závislosti na typu používané klávesnice) a přejít nahoru: zde najdete svého personalizovaného avatara ve statickém klíči a můžete si vybrat z řady výrazů a grimas. Pokud chcete do katalogu přidat další, klikněte na ikonu se třemi tečkami (...) a poté na ikonu +.

Jak získat Memoji Stickers v systému Android

V současné době mohou Memoji Stickers vytvářet pouze zařízení Apple. K jejich použití stačí stáhnout nejnovější aktualizaci. Ne každý ale ví, že majitelé smartphonů se systémem Android mohou Memoji také používat a sdílet je se svými kontakty! Postup získání Memoji je jednodušší, než si myslíte: stačí požádat přítele nebo známého, který vlastní iPhone, aby vytvořil Memoji a poslal vám ho přes Whatsapp. Po přijetí do smartphonu si můžete memoji uložit na virtuální klávesnici, abyste je mohli používat tak často, jak se vám zlíbí.

Pokud máte smartphone Samsung, nezapomeňte, že máte k dispozici emoji AR, které najdete v nejnovějších modelech, jako jsou Galaxy S9 a Galaxy S10. Pomocí fotoaparátu chytrého telefonu můžete vytvořit krásné karikatury sebe sama, stačí v seznamu možností fotografování vybrat možnost "Emoji AR". Svému avatarovi můžete přizpůsobit barvu pleti, vlasy, obličej a dokonce i oblečení.

Nemáte zařízení Samsung? Žádný problém. Stačí si stáhnout velmi zajímavou aplikaci: Zepeto, aplikaci, která vám umožní vytvořit si vlastní avatar a proměnit ho v nálepku, kterou můžete sdílet na Whatsappu a dalších sociálních sítích. Navíc můžete svému avatarovi vdechnout virtuální život a spojit ho s přáteli, kteří používají Zepeto.