Jak zjistit, zda je vaše fotografie na Facebooku používána v erotických chatech


Existuje několik způsobů, jak zjistit, zda někdo ukradl vaši fotografii na Facebooku a zveřejnil ji na síti

Na internetu se každý den stane obětí krádeže identity mnoho lidí. A ne vždy kvůli narušení počítačové bezpečnosti. Mnoho našich osobních údajů lze získat z našich účtů na sociálních sítích. Jako v posledním případě, o kterém informovala policie na svém facebookovém účtu Commissariato PS Online-Italia.

Podle policie se v sicilském městě, jehož jméno není známo, dostaly snímky některých dívek do erotické chatovací místnosti. Aniž by o tom mladé ženy věděly. Snímky, které byly objeveny náhodou, údajně zveřejnil 34letý muž. Poštovní policie muže vypátrala podle jeho IP adresy. Zodpovědná osoba byla obviněna a bude si muset odpykat osmiměsíční podmíněný trest se sociálními službami. Je však možné zjistit, zda si někdo nepřivlastnil některé naše snímky a nevytvořil si falešný profil nebo je nezveřejnil na internetu?

Omezení přístupu k údajům zveřejněným na Facebooku

Před odpovědí na tuto otázku je vhodné provést malou, ale důležitou úvahu. Jak naznačují někteří odborníci na počítačovou bezpečnost, existují určité prvky, které je lepší na Facebooku nebo jiné sociální síti veřejně nesdílet. Patří mezi ně datum narození a fotografie našich dětí. Pokud opravdu chcete vytvořit "citlivé" fotoalbum, doporučujeme nejprve změnit nastavení soukromí a omezit přístup k osobním údajům pouze na ty, kterým důvěřujete. Tím zabráníte zvědavcům, aby volně nahlíželi do našeho profilu a kradli naše data a zveřejněné fotografie.


Jak zjistit, kdo ukradl naše fotografie

Pokusme se tedy odpovědět na otázku, kterou jsme si položili před chvílí. Ano, je možné zjistit, zda někdo zneužívá některou z našich fotografií na Facebooku. Nejjednodušší je použít službu Obrázky Google. Přetáhněte obrázek nebo zkopírujte jeho odkaz do vyhledávacího řádku a Google vám díky pokročilým algoritmům rozpoznávání obličejů pomůže zjistit, zda byla fotografie zveřejněna někde na internetu.


Další programy pro sledování obrázků

Existují také další stránky, které můžete použít ke sledování obrázků na webu. Jedním z nejoblíbenějších je TinEye. Stejně jako Obrázky Google umožňuje tato webová stránka vyhledat fotografii vložením adresy URL do vyhledávacího řádku. TinEye je také užitečný pro vyhledávání obrázků zveřejněných na Flickru. Pokud chcete zjistit, zda někdo neukradl nejen vaše fotografie, ale také text vašich webových stránek, můžete použít Copyscape.

Společně s ověřovacími systémy je hlavní zbraní stále prevence. Nezveřejňujte otevřeně fotografie a další citlivé údaje na sociálních sítích. Pokud tak učiníte, nezapomeňte změnit nastavení ochrany osobních údajů. Pokud zjistíte, že někdo vytvořil profil na Facebooku s použitím vašich údajů, okamžitě to nahlaste sociální síti.