Jak vylepšit nastavení zvuku smartphonu a tabletu


V telefonech a tabletech Apple i Android můžete spravovat nastavení zvuku a upravit přehrávání ze sluchátek nebo aktivovat monofonní zvuk

Při používání smartphonu nebo tabletu Apple nebo Android se můžete setkat s potřebou upravit a vyvážit zvukový výstup. Například můžeme nastavit, aby hlasitost vycházela pouze na jednom ze dvou sluchátek nebo pouze na určité části reproduktorů zařízení. Vyvážení zvuku v zařízení se systémem iOS 9.3 nebo vyšším je velmi snadné.

Vyvážení zvuku v zařízení se systémem iOS 9.3 nebo vyšším je velmi snadné. Nejprve přejdeme do Nastavení, pak do Obecných a nakonec klikneme na Zpřístupnění. Pokud sjedete dolů, zobrazí se posuvník pro vyvážení levé a pravé strany. V tomto okamžiku se rozhodneme pro preferovanou stranu výstupu zvuku a to je vše. Kromě klasického stereofonního zvuku v systému iOS 9.3 nebo vyšším můžeme zvolit také přehrávání monofonního zvuku. Chcete-li to provést, jednoduše přejděte do sekce Zpřístupnění v iPhonu nebo iPadu a zaškrtněte políčko Audio Mono.

Správa zvuku v systému Android

V chytrých telefonech a tabletech se systémem Android je správa zvuku také poměrně jednoduchá. Postup je stejný na všech zařízeních se systémem KitKat 4.4 nebo vyšším. Nejprve přejděte do Nastavení, poté do Rozšířených nastavení a vyhledejte položku Zpřístupnění. V tomto okamžiku musíme přejít dolů k položce Vyvážení zvuku a vybrat, zda chceme nastavit zvuk pouze vlevo, pouze vpravo nebo vlevo i vpravo. Ve stejné sekci lze také aktivovat přehrávání zvuku v režimu Mono. Postup se však může lišit v závislosti na uživatelském rozhraní chytrého telefonu.

Kdo vlastní Samsung Galaxy S4 nebo vyšší, může místo toho použít přímo speciální aplikaci s názvem Adapt Sound. Aplikace umožňuje měnit různá pokročilá nastavení, například signály a posuny zvuku, podle vašich preferencí. To je obzvláště užitečné řešení pro osoby se specifickými poruchami sluchu. Bohužel v současné době není kompatibilní s mnoha aplikacemi od vývojářů třetích stran. Například Spotify nebo většina her v Obchodě Play.