Disney +, jak to funguje


Disney + je nová platforma pro streamování videa dostupná v Itálii. Kolik stojí a jak funguje

Disney+ je připravena na svou premiéru v Itálii. Nová služba streamování videa je v Itálii dostupná od 24. března a nabízí uživatelům více než 1 000 filmů, seriálů, dětských pořadů a dokumentů. Provoz služby Disney+ není italským uživatelům, kteří již znají Netflix a Amazon Prime Video, neznámý. Poslední dva jmenovaní jsou hlavními konkurenty služby Disney+.

Služba je od loňského listopadu dostupná v USA, Kanadě a Nizozemsku a ukázala svůj plný potenciál. Mezi více než 1 000 dostupnými díly obsahu jsou filmy Marvel, animované filmy Pixar, původní televizní seriály, jako je Mandalorian, všechny epizody Simpsonových a dokumenty National Geographic. O originální a exkluzivní obsah, který se bude vysílat na Disney+, není nouze. Mnoho lidí si však klade otázku: Jak Disney+ funguje?

Co je Disney+

Disney+ je služba společnosti Walt Disney pro streamování videa s obsahem z různých nemovitostí společnosti. Společnost Disney totiž nedávno koupila filmové společnosti, jako je Lucas Film, animační studia, jako je Pixar, a společnosti, jako jsou Fox, Marvel a National Geographic.


Jak funguje služba Disney+

Pokud již používáte Netflix nebo Amazon Prime Video, nebudete mít s používáním služby Disney+ žádné potíže. Funguje to stejně: nenajdete zde žádné kanály, které byste mohli sledovat živě, jako je tomu u RaiPlay nebo Mediaset Play, ale pouze pořady (filmy, seriály, dokumenty), které můžete sledovat na vyžádání, kdykoli budete chtít, a to pomocí některého ze zařízení kompatibilních s Disney+.

Po spuštění aplikace vás přivítá obrazovka se všemi profily registrovanými na vašem účtu: maximálně sedm. Po výběru profilu vstoupíte do své osobní oblasti, kde najdete veškerý obsah, který jste v poslední době sledovali. Stačí kliknout na políčko věnované filmu nebo seriálu a pokračovat ve sledování od místa, kde jste skončili.

Obsah je rozdělen především do pěti okruhů:  Disney, Pixar, Star Wars, Marvel a National Geographic. Výběrem jednoho z pěti políček v horní části obrazovky se dostanete do dílčích sekcí, kde se můžete lépe orientovat v dostupném obsahu.

Rozhraní Disney+ je lineární a přehledné: procházení filmů a seriálů probíhá jak horizontálně (pro zobrazení obsahu stejného žánru), tak vertikálně (pro přechod z jednoho žánru na druhý). K dispozici je také přehrávání offline: můžete si stáhnout epizodu svého oblíbeného seriálu a sledovat ji, kdykoli budete chtít, i když nemáte připojení. Máte také možnost vytvořit si seznam veškerého oblíbeného obsahu, který chcete sledovat.