6 triků, jak nakupovat použité hry a ušetřit


Video hry jsou často drahé a nedostupné, ale ne vždy je nákup použitých her spolehlivý. Pojďme se tedy podívat na několik triků, jak to udělat bezpečně

Video hry jsou ve skutečnosti drahé. Pokud však patříte mezi fanoušky počítačových nebo konzolových her, možná byste měli zvážit nákup použitých titulů, abyste ušetřili. Kupovat použité hry samozřejmě není snadné a mnoho lidí jim nedůvěřuje. Podívejme se na několik tipů pro nákup použitých her.

Jste-li opravdovým herním fanouškem, můžete si koupit dva nebo tři oblíbené tituly roku nové a zbytek pak koupit použité. Najít spolehlivé prodejce, a to i v kamenných obchodech, není nikdy snadné, proto se musíme vždy obracet na lidi, kterým můžeme důvěřovat. Z tohoto důvodu jsou eBay a Amazon dvě nejlepší online řešení. V těchto e-shopech jsou tituly často zlevněné a podléhají časovým nabídkám. Zejména na Amazonu. Kromě toho můžete najít starší tituly s opravdovými slevami nebo hry, které se staly milníky v oblasti videoher.

Výměna s přáteli

Jedná se o starou, ale stále účinnou techniku. Když vás hra omrzí, místo abyste ji prodali nebo darovali, můžete zvážit, zda nenavrhnete kamarádovi, spolužákovi nebo kolegovi, že ji vyměníte za rovnocennou. Důležité je ujistit se, že ve hře nejsou žádné aktivní účty. Pokud vás hra příliš baví, můžete také zvážit dočasnou výměnu. Tímto způsobem si můžete vyzkoušet co nejvíce her za co nejméně peněz.


Online obchody

Pokud nenajdete hledaný titul na eBay nebo Amazonu nebo pokud není ve slevě, můžete zkusit prohledat různé online obchody. V takovém případě věnujte webu velkou pozornost a ujistěte se, že je spolehlivý. Mnoho z nich také sníží prodejní cenu, pokud nabídneme výměnu za hry nebo konzole, které již vlastníme.


Půjčení hry

Koupě videohry není jediným možným řešením. Mohli bychom také zvážit krátkodobý pronájem hry, o kterou máme zájem. Pravda, sběratelé nebudou s tímto řešením spokojeni, ale úspory budou značné. Existují také služby, které umožňují půjčovat si videohry přímo online.

Aplikace

Existuje řada aplikací, mimo jiné pro chytré telefony s operačním systémem Android a iPhony, které fungují jako akumulátory různých starých a historických titulů: můžeme si zahrát tu videohru, kterou jsme milovali v dětství, například Medievila nebo Spyra. Většina aplikací je zcela zdarma a nabízí také grafický přehled hry nebo příběhu a postav.

Steam

Pokud jste fanoušky počítačových her, jednou z nejoblíbenějších platforem pro nákup a stahování použitých her je Steam. Existují i další podobné služby a téměř všechny nabízejí především staré počítačové hry, i když někdy můžete najít i tituly pro konzole, jako je Xbox nebo PlayStation.