IPhone 12, jedna z nejočekávanějších funkcí potvrzena


Nové zvěsti o nové řadě iPhonů: od výřezu, který se zdá být obvyklý, až po obnovovací frekvenci displeje až 120 Hz

Velmi očekávaná řada iPhonů 12 je opět středem zájmu zvěstí: do oficiálního představení je ještě daleko, ale zvěstí už je spousta. Jedna z nejdůležitějších indicií pochází z května 2020, kdy leaker Jon Prosser odhalil chystané vydání čtyř modelů a naznačil jejich ceny. Hovořilo se také o přítomnosti malého výřezu, což bylo v posledních dnech popřeno.

Po tolika protichůdných odhaleních unikla důležitá zpráva: nová řada zařízení Apple bude podporovat displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Tvrdí to Ross Young, generální ředitel společnosti DSCC. Funkce však bude omezena pouze na iPhone 12 Pro a Pro Max. Cupertinská společnost zkrátka nezahálí a chystá se ještě letos (doufejme) uvést na trh novou řadu telefonů Apple. Tím ale zvěsti nekončí: díky souborům CAD víme o designu produktů o něco víc.

Jak bude iPhone 12 vypadat: displej nejnovější generace

Přijde nejočekávanější funkce: displej s obnovovací frekvencí 120 Hz je v poslední době jednou z nejvyhledávanějších funkcí výrobců stále častěji se objevující u smartphonů nejvyšší třídy. Pokud jde o smartphony Apple, zdá se být jisté, že displej Pro Motion se objeví v modelech iPhone 12 Pro a iPhone 12 pro Max, zatímco základní model bude mít 60Hz displej.


iPhone 12: nové náznaky designu

Platforma EverythingApplePro zveřejnila několik CAD snímků rodiny iPhonů 12 a na první pohled je patrná přítomnost výřezu, který vypadá stejně jako u předchůdců. Další zajímavou funkcí je systém tří fotoaparátů a snímač LiDAR, který bude exkluzivní pro iPhone 12 Pro Max (6,7 palce) a nebude se nacházet ve verzi Pro (6,1 palce), jak se dříve předpokládalo.

Při bližším pohledu na soubory zjistíme, že okraje budou ploché (styl připomíná iPhone 4) a tloušťka bude přibližně o 10 % menší než u předchozí řady. Samozřejmě musíme vzít v úvahu, že tyto modely nejsou oficiální a Apple by tak mohl uživatele opět překvapit. Obrázky CAD jsou často ve skutečnosti prototypy vytvořené pro výrobce krytů, kteří je pak mohou připravit a prodávat v souvislosti s uvedením telefonů na trh. Tyto dvě věci se však ne vždy shodují. Nehledě na to, že některé prvky, jako například výřez, nejsou pro design pouzdra zásadní, takže se jim nevěnuje velká pozornost.


Kdy bude iPhone 12 uveden na trh?

Koronavigace by mohla oddálit příchod nového iPhonu 12 na trh. Mnoho úniků spekuluje o tom, že bychom se jich mohli dočkat v říjnu nebo listopadu, ale vše záleží na postupu prací a zejména na pokroku dosaženém na funkcích, které jsou stále propracovanější.