Jak trvale smazat váš e-mailový účet Yahoo

V několika krocích můžete vypnout celý svůj účet Yahoo Mail a zrušit přístup k vaší e-mailové adrese, odstranit všechny vaše e-maily a zabránit lidem, aby vám zasílali zprávy.

Pokyny v tomto článku se vztahují na verzi Yahoo Mail pro stolní počítače, ke které se přistupuje prostřednictvím webového prohlížeče.

Co to znamená smazat poštovní účet Yahoo?

Smazání účtu Yahoo Mail znamená nejen to, že budou odstraněny vaše e-maily a ztratíte přístup ke svému účtu, ale také již nebudete mít přístup k vašim nastavením My Yahoo, vašemu účtu Flickr a fotkám a dalším datům uloženým v Služby Yahoo.

Pokud platíte za jakoukoli službu předplatného Yahoo, nezapomeňte nejprve zrušit tato předplatná, abyste předešli neočekávaným platbám. Totéž platí, pokud máte členství ve Flickr Pro.

Uzavření vašeho účtu Yahoo nezruší automatické poplatky spojené s vaším účtem. Jakmile svůj účet Yahoo Mail zrušíte, každý, kdo se pokusí odeslat zprávu na e-mailovou adresu, okamžitě obdrží zprávu o selhání doručení. Abyste se vyhnuli nejasnostem a obavám, nezapomeňte svým přátelům a kontaktům sdělit, že se chystáte zrušit svůj účet Yahoo Mail - a to jak z e-mailové adresy, kterou v budoucnu plánujete použít (aby na vás mohli snadno odpovědět), tak ze svého Yahoo Mail address (aby se ujistil, že je zpráva přijata).

Další informace o tom, co se stane po smazání vaší e-mailové adresy a účtu Yahoo, najdete v dolní části této stránky.

Jak odstranit váš e-mailový účet Yahoo

 1. Otevřete stránku „odstranit uživatele“ Yahoo a zadejte své uživatelské jméno. Klepněte na další.

  Pokud nevidíte možnost zrušit svůj účet a myslíte si, že byste místo toho mohli mít účet BT Yahoo Mail, viz níže.

  Pokud si nejste jisti, co to je, můžete své zapomenuté heslo k Yahoo Email obnovit.

 2. Zadejte heslo. Pokud máte nastavený klíč účtu, Yahoo odešle zprávu do vašeho mobilního telefonu, aby vás ověřil.

 3. Přečtěte si text na stránce s názvem „Než budete pokračovat, zvažte následující informace.“ Podrobně popisuje, o co přijdete, když odstraníte svůj účet Yahoo Mail. lis Pokračovat ve mazání mého účtu.

 4. Zadejte e-mailovou adresu ještě jednou do uvedeného pole.

 5. vybrat Ano, ukončit tento účet.

  Budete vědět, že to fungovalo, pokud se zobrazí zpráva „Váš účet byl deaktivován a je naplánováno smazání.“

 6. Stisknout Mám to pro návrat na domovskou stránku Yahoo.

V některých případech Yahoo skutečně neodstraní vše až na 180 dní, ale to do značné míry závisí na zemi, ze které jste se zaregistrovali. Data připojená k účtu Yahoo Finance Premium mohou být uchovávána po dobu tří kalendářních let.

Jak zrušit účet BT Yahoo Mail Premium

Pokud jste získali svůj účet Yahoo Mail u British Telecommunications (BT), nemůžete službu zrušit pomocí stránky pro ukončení účtu Yahoo Mail. Můžete však přímo kontaktovat společnost BT a požádat o smazání účtu Yahoo Mail Premium.

Důležité informace

Tady je několik důležitých věcí, na které byste měli pamatovat při mazání účtu Yahoo:

 • Co se stane s mým uživatelským jménem a e-mailovou adresou pošty Yahoo Mail? Vaše uživatelské jméno a e-mailová adresa budou v budoucnu k dispozici ostatním, takže mohou dostávat zprávy určené pro vás, pokud odesílatelé stále používají vaši starou e-mailovou adresu.
 • Mohu znovu aktivovat uzavřený poštovní účet Yahoo? Ano, svůj účet můžete znovu aktivovat, i když jste jej označili ke smazání. Chcete-li znovu otevřít odstraněný účet Yahoo Mail, přihlaste se k účtu do 30 dnů po jeho odstranění. Můžete to udělat prostřednictvím běžné webové stránky Yahoo Mail. Jakmile účet znovu aktivujete, můžete začít znovu dostávat e-maily, ale vězte, že neuvidíte žádné e-maily, které byly na účet odeslány, když byl zrušen.
 • Co se stane s e-maily odeslanými na moji adresu po zrušení účtu Yahoo Mail? Mezitím (počínaje zavřením účtu) odesílatelé, kteří se pokoušejí odeslat zprávu na adresu vašeho odstraněného účtu Yahoo Mail, obdrží zprávu o selhání doručení.

Zpráva může říkat něco takového:

Chyba doručení SMTP 554: dd Omlouváme se, že vaši zprávu na ***@yahoo.com nelze doručit. Tento účet byl deaktivován nebo zrušen [# 102]. - mta ***. mail. ***. yahoo.com

Tato zpráva se však již nezobrazí, pokud svůj účet znovu aktivujete, jak je popsáno výše.