Jak telefonovat s Windows 10 pomocí chytrého telefonu


Aplikace Váš telefon umožňuje telefonovat také přímo prostřednictvím počítače: tady je návod, jak to funguje

Po několikaměsíčním testování uživateli přihlášenými do programu Windows Insider uvolnil Microsoft novou funkci pro širokou veřejnost: telefonování v rámci Windows 10 prostřednictvím SIM karty našeho mobilního telefonu.

Nyní je možné je vytvářet v aplikaci "Váš telefon" ve Windows 10. Pomocí stejné aplikace již bylo možné přijímat oznámení z našeho připojeného smartphonu se systémem Android na stolním počítači se systémem Windows, bylo také možné číst textové zprávy a odpovídat na zprávy a také bylo možné stahovat fotografie pořízené fotoaparátem mobilního zařízení do počítače. Všechny tyto funkce lze v některých případech provádět i pomocí specifických aplikací vyvinutých výrobci chytrých telefonů, zatímco aplikace Váš telefon je naopak univerzální aplikací pro všechny mobilní telefony. Jediným omezením aplikace "Váš telefon" je vlastně to, že se může připojit pouze ke smartphonům s operačním systémem Android (od verze 7.0 Nougat), nikoli k iPhonům Apple.

Jak telefonovat z Windows 10

Chcete-li tuto novou funkci využít, musíte nejprve propojit svůj smartphone a počítač. K tomu je třeba stáhnout aplikaci Váš telefon z obchodu Microsoft Store v počítači a současně stáhnout doprovodnou aplikaci Váš telefon z obchodu Play ve smartphonu. Po instalaci a konfiguraci obou aplikací v příslušných zařízeních a po správném propojení smartphonu a počítače můžete jednoduše používat rozhraní aplikace pro stolní počítače k přijímání a uskutečňování hovorů ze smartphonu nebo do něj. Z počítače můžete přistupovat k telefonnímu seznamu a seznamu posledních hovorů v mobilním telefonu, vybrat některý z kontaktů a zahájit hovor.


Smartphone stále v kapse

Díky možnosti volat a přijímat hovory přímo z počítače byste teoreticky mohli mít smartphone při práci v kapse nebo kabelce, aniž byste zmeškali jakýkoli hovor, oznámení nebo zprávu. Společnost Microsoft pokračuje ve vývoji aplikace Váš telefon a nabízí uživatelům další funkce. Například zrcadlení obrazovky mobilního telefonu na displeji počítače, což je funkce, která vznikla ve spolupráci společností Microsoft a Samsung a v současné době je dostupná pouze pro chytré telefony korejského výrobce.