Huawei v roce 2021 představí tři levné skládací smartphony


Čínská společnost navzdory všem svým potížím i potížím celého odvětví chystá tři nové cenově dostupné skládací modely.

Tři nové levné skládací smartphony: to je to, co Huawei chystá v blízké budoucnosti na druhou polovinu roku 2021. Svět skládacích smartphonů by se mohl v blízké budoucnosti dočkat příchodu nových modelů s cenou, která je - alespoň podle předpovědí - dostupnější než to, co jsme na trhu viděli doposud.

Zprávu o příchodu zařízení čínské společnosti přinesl web DigiTimes. Pokud by se to potvrdilo, připojily by se tyto tři nové telefony k dalšímu skládacímu zařízení, které společnost Huawei nedávno uvedla na trh, a sice k modelu Mate X2, skládacímu zařízení se zavíráním na knížečku a vnější obrazovkou, které je v prodeji od února loňského roku (informace o tomto modelu najdete zde). Na rozdíl od nových modelů má smartphone, který je v současné době v prodeji výhradně v Číně, mimořádně vysokou cenovku: jeho ceníková cena totiž činí 17 999 jüanů, což podle kurzu odpovídá necelým 2 300 Kč.

Huawei, jaké jsou plány se třemi skládacími zařízeními

Podle DigiTimes se Huawei snaží o nižší ceny, aby zvýšil prodeje, což je bolavé místo mnoha smartphonů s charakteristickým tvarovým faktorem. Ve skutečnosti všechna skládací zařízení, která jsme zatím viděli v prodeji, trochu trpěla vysokými cenami, které zřejmě souvisejí s vyššími výrobními náklady ve srovnání s těmi u kanoničtějších telefonů.

O designu však zatím chybí konkrétní informace. Existují zejména obavy z nedostatku čipů a dalších klíčových komponent, což by mohlo vést ke zpomalení výroby, jak se již stalo u vlajkové řady chytrých telefonů P50.

V každém případě není nízká cenová řada úplnou novinkou, protože s podobným nápadem přišel již Samsung. Na rok 2021 jihokorejský gigant plánoval také levný skládací Galaxy Z Fold Lite s cenovkou, kterou zasvěcenci odhadovali na 750 až 850 eur podle kurzu.

Společnost nedávno potvrdila, že chce zvolnit tempo. Z tohoto důvodu bylo nakonec rozhodnuto, že ještě letos budou vyrobeny pouze dva skládací modely, Galaxy Z Fold 3 a Flip 3, čímž se fakticky odložilo uvedení levnější verze Lite.


Skládací telefony Huawei, kdy se dostanou na trh

V současné době je příliš brzy na to říci, kdy se skládací telefony Huawei dostanou na trh, i když se očekává, že ceny zůstanou pod 900 EUR. Na podrobnější informace si budeme muset počkat a uvidíme, jaký bude další krok společnosti v této oblasti.