Jak stáhnout a nastavit nové motivy pro Windows 10


Microsoft umožňuje uživatelům přizpůsobit si operační systém stažením nových motivů plochy zdarma. Zde je návod, jak na to

Jednou z klíčových funkcí systému Windows 10 je přizpůsobení, které uživatelům umožňuje snadno měnit tapety, a to i z výchozího nastavení operačního systému. A to není všechno. Pokud chcete, můžete jít ještě o krok dál a změnit i motiv.

Můžete také použít některý z výchozích motivů systému Windows. To je vše? Rozhodně ne. Nejnovější operační systém redmondské společnosti umožňuje zdarma stahovat nové šablony pracovní plochy z internetu. A je jich hodně. Můžete si vybrat z mnoha kategorií (umění, zvířata, festivaly a roční období, auta, filmy, přírodní krásy a mnoho dalších). Existují také témata, která obsahují nové zvuky. Každý oddíl v něm obsahuje několik šablon. Stažení a nastavení nového motivu plochy není obtížné. Naopak je to velmi jednoduché a lze to provést přímo ze systému Windows 10.

Jak stáhnout nový motiv pro Windows 10

Chcete-li stáhnout nový motiv, musíte nejprve přejít do nastavení. Nejste si jisti, jak to udělat? Nebojte se, je to velmi snadné. Znáte vyhledávací panel v levém dolním rohu obrazovky? Po jeho nalezení zadejte "Settings". Poté klikněte na možnost "Přizpůsobení". Tato možnost se nachází mezi položkami "Síť a Internet" a "Účet". Hotovo? Nyní najdete nabídku s několika možnostmi: "Tapeta", "Barvy", "Zamykací obrazovka", "Start" a "Témata". Klikněte na druhou z nich.

Jediné, co pak musíte udělat, je kliknout na "Theme settings" a odtud na "More online themes". Otevřený odkaz vás přesměruje přímo na stránku společnosti Microsoft, odkud si můžete stáhnout svůj oblíbený motiv plochy. Hotovo? Zatím ne. Chcete-li použít novou šablonu, musíte se znovu vrátit do sekce "Motivy". Postup je totožný s výše popsaným: "Nastavení", poté "Přizpůsobení", "Motivy" a nakonec "Nastavení motivu". Stačí použít nové téma a je hotovo.