Jak aktualizovat LibreOffice automaticky nebo ručně

LibreOffice se snadno a bezplatně aktualizuje, ale pokud jste to nikdy předtím neudělali, může být frustrující zjistit konkrétní kroky.

Zde jsou vaše nejjednodušší způsoby, jak nastavit a použít automatické nebo manuální aktualizace. Jakmile nastavíte, jak si přejete zůstat aktuální, mělo by to být v budoucnu menší práce.

Pokyny v tomto článku platí pro LibreOffice 6.0 nebo vyšší.


Jak automaticky aktualizovat LibreOffice

Tato metoda je vaše nejjednodušší volba pro aktualizaci LibreOffice. Výchozí nastavení by měly být automatické aktualizace. Můžete zkontrolovat svá nastavení a ujistit se, že jsou vybrány automatické aktualizace.

 1. Zkontrolujte, zda jste připojeni k internetu. Může to znít zjevně, ale před pokusem o stažení se ujistěte, že máte spolehlivé připojení k internetu.

  Automatické i manuální aktualizace pro LibreOffice vyžadují online připojení.

 2. Otevřete LibreOffice.

 3. v Nástroje menu, zvolte možnosti.

 4. vybrat Online aktualizace v okně Možnosti.

 5. Pod Vyhledat aktualizace automaticky, výběrem určete, jak často program vyhledává aktualizace online Každý den, Každý týdennebo Každý měsíc. (Můžete také zvolit výběr Zkontrolovat nyní.)

 6. vybrat OK použít nastavení.

Když je k dispozici aktualizace, na panelu nabídek se zobrazí ikona. Kliknutím na tuto ikonu nebo zprávu zahájíte stahování dostupných aktualizací.

Pokud je LibreOffice nakonfigurován na automatické stahování souborů, stahování začne okamžitě.

Jak si vybrat ruční aktualizace pro LibreOffice

Přestože se doporučují automatické aktualizace, je také poměrně snadné ručně aktualizovat vaše programy LibreOffice. Musíte si to pamatovat.

 1. Otevřete LibreOffice.

 2. v Nástroje menu, zvolte možnosti.

 3. vybrat Online aktualizace v okně Možnosti.

 4. vybrat Zkontrolovat nyní.

 5. Otevře se dialogové okno Zkontrolovat aktualizace a zobrazí se všechny dostupné aktualizace nebo zpráva, že LibreOffice je aktuální.

 6. vybrat instalovat pokud jsou nalezeny nějaké aktualizace.


Jak aktualizovat rozšíření

Je možné, že z času na čas možná budete muset ručně aktualizovat rozšíření LibreOffice. Rozšíření jsou volitelné funkce, které můžete nainstalovat do základní sady LibreOffice a rozšířit tak její možnosti.

Opět platí, že rozšíření mohou způsobit závady, pokud nezůstanou aktualizovány, ale dobrá zpráva je spuštěna, buď metoda aktualizace by měla aktualizovat vaše rozšíření.

 1. Otevřete LibreOffice.

 2. vybrat Nástroje A zvolte Extension Manager.

 3. vybrat Zkontrolovat aktualizace.

 4. Pokud jsou v seznamu Aktualizace rozšíření k dispozici nějaké aktualizace, zvolte instalovat.

 5. Po dokončení aktualizací zavřete okno Správce rozšíření.

Problémy? Ujistěte se, že jste přihlášeni jako správce. Ke stahování aktualizací pro LibreOffice budete s největší pravděpodobností potřebovat oprávnění správce počítače.