Jak povolit blokování automaticky otevíraných oken Safari

Prohlížeč Safari společnosti Apple nabízí integrovaný blokování automaticky otevíraných oken na platformách Windows a Mac, stejně jako na zařízeních iOS, jako je iPad a iPhone.

Možná budete muset deaktivovat blokování automaticky otevíraných oken pro přístup na některé stránky. Alternativně můžete nainstalovat doplňky, které potlačují sledování a vyskakovací okna pro jednotlivé weby a relace procházení.

Blokování automaticky otevíraných oken pro počítače Mac je přístupné prostřednictvím Webový obsah v části nastavení Safari.

 1. V nabídce v horní části okna Safari vyberte safari > Předvolby.

  Klávesová zkratka pro Safari Předvolby stránka je Command +,.

 2. vybrat Webové stránky.

 3. klikněte Vyskakovací okna.

 4. Vyberte požadovanou akci pro aktuální web. Blokovat a upozorňovat blokuje vyskakovací okna na webu a upozorní vás, když k tomu dojde. Blokovat blokuje vyskakovací okna bez upozornění. povolit umožňuje vyskakovací okna.

 5. Chcete-li udělat totéž při návštěvě jiných webových stránek, vyberte Při návštěvě jiných webových stránek v pravém dolním rohu okna. Pokud je toto políčko zaškrtnuto, je povolen integrovaný blokovač vyskakovacích oken Safari.

  Ve starších verzích OS X vyberte Windows > Předvolby, pak zkontrolujte Blokovat vyskakovací okna box.


Blokovat vyskakovací okna v systému iOS (iPad, iPhone, iPod touch)

Blokování vyskakovacích oken Safari můžete zapnout a vypnout také na zařízení iOS.

 1. Na domovské obrazovce otevřete Nastavení.

 2. Posuňte seznam dolů a klepněte na safari.

 3. Na obrazovce Safari vyhledejte obecně sekce.

 4. Klepněte na Blokovat vyskakovací okna přepínací přepínač pro zapnutí nebo vypnutí. Zezelená, což znamená, že Safari blokuje vyskakovací okna.

Dalším způsobem, jak povolit nebo zakázat blokování automaticky otevíraných oken v prohlížeči Safari, je výběr Předvolby > Bezpečnostní > Blokovat vyskakovací okna.