Galaxy Watch 4 Classic, zde jsou technické specifikace


Jen pár dní před uvedením na trh přinášíme první spolehlivý seznam technických specifikací, které by mohly mít dvoje hodinky Samsung Galaxy Watch 4 Classic.

V týdnech před akcí Galaxy Unpacked, která se uskuteční 11. srpna, se objevily zvěsti o produktech, které Samsung představí, včetně Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic, což by měly být dvoje velmi výkonné chytré hodinky.

Nejde však jen o chytré hodinky, protože je sice pravda, že letos poprvé bude na akci chybět řada Galaxy Note, ale v rámci nedávné reorganizace řady korejského výrobce zaměřené na budoucnost se představí také dva zásadní smartphony, a to Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3. Zkrátka mezi smartphony, které lze stále považovat za avantgardní, jako jsou oba skládací, a chytrými hodinkami, jako jsou dvoje Galaxy Watch 4, nebude na Galaxy Unpacked nouze o produkty, které stojí za to sledovat. A právě na jedny z těchto dvou chytrých hodinek, Samsung Galaxy Watch 4 Classic, se v předvečer akce zaměříme a pokusíme se předpovědět jejich vlastnosti.

Rozdíly mezi dvěma hodinkami Galaxy Watch 4 Classic

O jedněch z těchto dvou hodinek se podrobněji zmíní WinFuture, zdroj, který se v minulosti ukázal jako poměrně spolehlivý, zejména pokud jde o produkty Samsung. To neznamená, že Galaxy Watch 4 Classic budou takové, jak je popisuje zdroj, ale je velká šance, že tomu tak bude.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic budou k dispozici ve dvou variantách, jedna 42 mm a druhá 46 mm pro štědřejší zápěstí. Podle toho se samozřejmě bude lišit i velikost obou displejů: 1,19 palce v prvním případě a 1,36 palce ve druhém.

U obou, a stejně jako u minulé generace, zvolil Samsung kruhový ciferník a obecněji budou obě varianty po estetické stránce totožné, až na rozdílné rozměry: 41,5 x 41,5 x 11,2 mm v prvním případě a 45,5 x 45,5 x 11 mm ve druhém, z čehož se odvíjí i hmotnost 110 gramů.

Dalším důsledkem průměru pouzdra je baterie obou hodinek, která bude těžit z většího objemu dostupného uvnitř 46mm Samsung Galaxy Watch 4 Classic, v němž bude mít 361 mAh, v menším 247 mAh.


Datový list Galaxy Watch 4 Classic

Zbylé specifikace budou u obou Samsung Galaxy Watch 4 Classic shodné. Pro čip společnost zvolila Samsung Exynos W920 navržený speciálně pro potřeby chytrých hodinek, což znamená, že spotřeba energie a energetická kapacita příslušných baterií budou pečlivě řízeny.

Paměťovou výbavu doplňuje 1,5 GB RAM na každém z nich a 16 GB úložného prostoru. Displej hodinek Samsung Galaxy Watch 4 Classic bude Super AMOLED s rozlišením 450 x 450 pixelů chráněný sklem Corning Gorilla Glass DX. Toto ochranné sklo je prvkem funkční odolnosti, který spolu s mnoha dalšími konstrukčními prvky zaručuje kromě certifikace IP68 proti vodě a prachu také certifikaci MIL-STD-810G.

Obrázek doplňuje senzor SpO2, dále Bluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS atd., včetně NFC, díky kterému bude možné platit prostřednictvím Google Pay a Samsung Pay. Na schůzce 11. srpna se dozvíte, co všechno se na Galaxy Unpacked objeví.