Facebook otevírá nástroj aktivity mimo Facebook všem

Co: Facebook otevřel nástroj Off-Facebook Activity Tool všem svým uživatelům.

Jak: Pomocí tohoto nástroje můžete zjistit, jaké informace byly sdíleny z jiných webů, a odstranit je.

Proč tě to zajímá: Správa vašeho soukromí je důležitá, i když vám to připadne.

Všichni jsme měli tu zkušenost, když se díváme na boty na webu, jen abychom našli reklamy na boty, které se objevily na našem zdroji na Facebooku. Takto nás inzerenti na Facebooku přimějí nakupovat věci; samozřejmě pokud se na ně podíváme, je větší pravděpodobnost, že si je koupíme.

Původní obrázek od Unsplash

Nyní Facebook pro nás všechny přináší nástroj, který byl spuštěn v srpnu minulého roku a který nám umožňuje spravovat tento přenos informací. Nástroj nazvaný Aktivita mimo Facebook vám umožní zjistit, jaké věci se odesílají na Facebook, a poté je můžete odstranit.

"Od dnešního dne je náš nástroj pro aktivity mimo Facebook k dispozici lidem na Facebooku po celém světě," napsal Mark Zuckerberg v příspěvku na blogu. „Jiné podniky nám zasílají informace o vaší aktivitě na jejich webech a my tyto informace používáme k tomu, abychom vám zobrazovali reklamy, které jsou pro vás relevantní. Nyní můžete zobrazit souhrn těchto informací a v případě potřeby je vymazat ze svého účtu. “

Přestože je předávání těchto informací stále součástí obchodního modelu Facebooku, nástroj, který vám umožňuje jejich správu, je pěkným krokem vpřed směrem k transparentnosti a kontrole soukromí.

Jak nastavit Facebook jako soukromý

Nyní můžete zobrazit souhrn těchto informací a v případě potřeby je vymazat ze svého účtu.

Celosvětové vydání znamená, že Facebook kývl na Den ochrany osobních údajů, a oznámení obsahovalo také informace o dalších dvou iniciativách. Nástroj pro kontrolu ochrany osobních údajů dostal podle Zuckerberga nedávno aktualizaci a brzy uvidíte další výzvu k jeho spuštění a ujistěte se, že váš účet je uzamčen tak, jak byste chtěli.

Zuckerberg navíc poukázal na nastavení Oznámení o přihlášení, které bylo zavedeno v lednu 2020. Ty vás mohou upozornit, když se přihlásíte k aplikacím, hrám a streamovacím platformám třetích stran pomocí systému přihlášení Facebook. Protože vědění je polovina úspěchu.

Prostřednictvím: MacRumors