Chytré telefony Huawei, které z nich již obdržely EMUI 10.1: seznam


Vydávání EMUI 10.1 pokračuje v nezmenšené míře: obdrželo jej již třicet devět zařízení.

EMUI 10.1 se plynule rozšiřuje na stále více smartphonů Huawei. V Evropě se nyní nacházíme v nejžhavější fázi, kdy se nové rozhraní chystá na méně výkonná a o několik let starší zařízení. Jak jsme již informovali v minulých týdnech, v Evropě je uvolňování o něco pomalejší než v Číně, ale do konce roku by mělo být uvolněno a dostupné pro všechny.

Z Číny však přicházejí potěšující zprávy: 27 smartphonů a zařízení Huawei již obdrželo EMUI 10.1. To znamená, že počet smartphonů Huawei, které obdrží nejnovější aktualizaci v Evropě, se v nadcházejících měsících také zvýší. Kromě 27 zařízení Huawei je zde dalších 12 zařízení Honor, která již obdržela Magic UI 3.1, sesterskou kopii EMUI 10.1. Stejná zařízení se dočkají i v Evropě, ale na to si budeme muset ještě pár týdnů počkat. Zde jsou smartphony Huawei, které již obdržely EMUI 10.1.

EMUI 10.1: co je nového

Než se podíváme, které smartphony Huawei již obdržely EMUI 10.1 nebo si jej brzy stáhnou, podívejme se na nejdůležitější nové funkce EMUI 10.1. Nejedná se pouze o přechodnou aktualizaci mezi dvěma různými verzemi uživatelského rozhraní Huawei, ale o důležitou aktualizaci. V první řadě došlo k vylepšením, díky nimž jsou smartphony stabilnější, a pak jsou tu nové aplikace: MeeTime, platforma pro videohovory mezi zařízeními Huawei, a Celia, nový hlasový asistent, který však v Itálii zatím není k dispozici.


EMUI 10.1, které smartphony byly aktualizovány

V Itálii již většina Huawei P40 obdržela EMUI 10.1, zatímco ostatní špičková zařízení vydaná v posledních letech jsou uprostřed fáze vydání. V Číně je naopak situace mnohem pokročilejší a na EMUI 10.1 bylo aktualizováno již 27 zařízení. Seznam zahrnuje všechny modely Huawei MAte 40, Huawei P30  a P30 Pro, řadu Huawei Mate 20 a několik modelů Huawei Nova 6 a Nova 5.

Nezapomeňte ani na zařízení Honor. Společnost používá rozhraní Magic UI, které je zcela založeno na EMUI. Aktualizace na Magic UI 3.1 dorazila na dvanáct zařízení, včetně Honoru 20, Honoru Magic 2 a Honoru Play 9A.

Známka, že vydání je v Číně prakticky dokončeno, je dobrou předzvěstí i pro Evropu: s příchodem podzimu obdrží EMUI 10.1 a Magic UI 3.1 další zařízení Huawei a Honor.