LG V30, sekundární obrazovka pravděpodobně nebude


LG u své nové řady chytrých telefonů možná odstraní dvě charakteristické vlastnosti této řady: vyměnitelnou baterii a duální obrazovku

V posledních letech se společnost LG, aby mohla konkurovat Samsungu a dalším společnostem vyrábějícím chytré telefony, rozhodla každý rok uvést na trh dva špičkové telefony. Obecně mají obě zařízení podobné funkce, ale liší se velikostí.

Po uvedení modelu LG G6 přišel čas na LG V30.

Řada LG V vždy vynikala vyměnitelnou baterií a druhým displejem umístěným v horní části zařízení. Společnost LG však možná od této funkce v nadcházejícím modelu LG V30 upustí. Absence duální obrazovky ve skutečnosti nebude mnoho uživatelů litovat. V minulosti toto řešení použil také Samsung, aby zahrnul některé rychlé akce, zejména ve fotoaparátu. V letošním roce představila smartphone s tímto řešením pouze společnost HTC. Jedná se o HTC U Ultra. Je to známka toho, že duální obrazovka na okrajích nebo v horních rámečcích už možná ve světě chytrých telefonů vyšla z módy.

Ekran LG V30

Proč se společnost LG rozhodla odstranit duální obrazovku z řady V30? Odpověď na tuto otázku se odvíjí od mnoha faktorů. Jak již bylo zmíněno, mnoho výrobců od tohoto řešení upouští. Společnost LG bude navíc technologii OLED používat u svých nových špičkových chytrých telefonů. Jedná se o tytéž, které již byly použity v jiném vlajkovém smartphonu společnosti, a to v modelu G6. V porovnání s obrazovkami LCD neumožňuje OLED vytvořit duální obrazovku s vysokým výkonem a uživatelsky přívětivými funkcemi. Zmenšení obrazovky OLED by navíc narušilo estetický vzhled zařízení.


Vyměnitelná baterie

Novinka, která může uživatele nejvíce šokovat, je možné opuštění vyměnitelné baterie. Možnost vyjmout části telefonu byla vždy charakteristickým rysem smartphonů LG. Přesto by u modelu V30 mohla zmizet i vyměnitelná baterie. Společnost totiž plánuje do svých nových telefonů zahrnout bezdrátové nabíjení. K dalším vlastnostem patří procesor Qualcomm Snapdragon 835 podpořený 4 GB RAM a 64GB úložištěm.