Bezpilotní letouny Intel se na Super Bowlu 2017 objeví v centru dění s Lady Gaga. Video


Nejsledovanější poločasová show na planetě byla kouzelná díky světlům a choreografii čtyřmotorového letadla společnosti Intel, které ohromilo všechny přítomné

Super Bowl je jednou z nejočekávanějších událostí roku. Ještě netrpělivěji se však očekává podívaná mezi poločasy. Těch 13 minut přestávky, které jsou nejsledovanější na celé planetě. Hvězdami letošní show byly drony určené pro choreografii a show společnosti Intel.

V předvečer netrpělivě očekávaného finále NFL mnoho lidí očekávalo od Lady Gaga a jejího vystoupení velké provokace. Zejména proti nově zvolenému prezidentu Trumpovi. Přehlídka však proběhla bez problémů. Překvapily především "Shooting Stars", čtyřrotorové drony od společnosti Intel. V podstatě se jedná o drony vybavené světly LED. Samozřejmě je lze naprogramovat tak, aby létaly ve formaci a měnily svá světla v určitých okamžicích během představení. Na začátku představení proměnily drony oblohu nad Houstonem v americkou vlajku a na konci představení pomocí světel vytvořily nejprve značku Pepsi a poté značku Intel.

Drony pro choreografii

Intel se v poslední době věnuje zejména vývoji řešení pro chytrá auta a chytré domácnosti, nemluvě o patentech na notebooky se zakřivenými obrazovkami. Nyní by se však americká společnost mohla stát lídrem v novém odvětví: v oblasti choreografických dronů. Ty, které Intel použil na Super Bowlu, nejsou zrovna výstavní drony, ale společnost je dobře využila a získala si tím publicitu. Vzhledem k úžasnému efektu není vyloučeno, že budou použity i na dalších sportovních či jiných akcích po celém světě. Skutečnými vítězi Super Bowlu 2017 jsou možná drony společnosti Intel, zatímco na hřišti Tom Brady předvedl další zázrak a dovedl Patriots k vítězství neuvěřitelným comebackem. A stal se nejúspěšnějším hráčem v historii fotbalu.