IPhone XI 2019, první oficiální fotografie: jak bude vypadat


Designér Ben Geskin vytvořil modely, které věrně kopírují iPhone Xi a iPhone Xi Max: takhle budou vypadat

Jestliže jsou produkty Apple v něčem vždycky napřed, pak je to určitě design. Jestli však existuje nějaká vlastnost, kde by Apple mohl s novým iPhonem XI ztratit tvář, je to opět design. Pokud by se dosud kolující zvěsti staly skutečností ve finálních produktech, byly by budoucí iPhony podle názorů uživatelů zveřejněných na internetu rozhodně ošklivé.

Zejména pohoršující je obrovský čtvercový rámeček uzavírající tři zadní fotoaparáty: novinka, která fanoušky společnosti nepotěšila. Existuje však i menšina, která věří, že iPhony 2019 nebudou tak ošklivé, až je budeme skutečně držet v rukou. Protože Apple, jak víte, nakonec vždycky dokáže vyrobit prvotřídní produkt. Technický designér Ben Geskin na tyto fanoušky reagoval vytvořením fyzických modelů chystaných iPhonů 11 a 11 Max, aby všem ukázal, "jak budou vypadat, až je budeme držet v ruce".

Jak bude iPhone 11 vypadat

Geskin při navrhování vycházel z nejnovějších renderů, které v posledních měsících kolují po webu, a z některých uniklých technických schémat iPhonů 2019. Designér zveřejnil na Twitteru fotografii zadní strany modelů iPhone XI a XI Max v plné velikosti, zatímco je drží v ruce. Na první pohled je vidět trojitý fotoaparát uvnitř obrovského vystouplého čtverce, ve kterém je integrován také LED blesk. Geskin se pak svých sledujících zeptal: "Už jste si na tenhle design zvykli?"


Reakce uživatelů na design iPhonu 11

Reakce na tweet Bena Geskina byly ohromující, přišlo přes 800 odpovědí. Většina reakcí byla převážně negativní. Jeden z uživatelů poznamenal, že "Steve Jobs by je všechny vyhodil", jiný si všiml podobnosti mezi třemi fotoaparáty a spinnerem a další zveřejnil obrázek tříokého havrana ze seriálu Hra o trůny. Emoji a animované gify, kterými Geskinovi následovníci vyjadřovali své znechucení nad designem iPhonu XI, byly doslova nekonečné. Samozřejmě nechyběly ani pozitivní komentáře, někteří říkali "Je to ošklivé, ale stejně si to koupím", a některé komentáře byly spíše technického rázu, například jeden ze sledujících poznamenal, že "To dává smysl, protože přístup společnosti Apple k fotografiím není založen na následném zpracování snímků".