Domů : Přípony souborů : Format .woff

.woff soubor

Typ souboru :Web Open Font Format File

Vývojář WebFonts Working Group
Kategorie Soubory písem
Formát Binary

Co je to soubor WOFF?

Soubor WOFF je soubor webového písma vytvořený ve formátu WOFF (Web Open Font Format), otevřený formát používaný pro doručování písem webové stránky za chodu. Je uložen jako komprimovaný kontejner a podporuje písma TrueType ( .TTF ) a OpenType ( .OTF ) a také podporuje informace o licencování fontů.

Více informací

Soubory WOFF umožňují webovým vývojářům používat vlastní písma a nikoli standardní webová písma. Mnoho prohlížečů podporuje formát WOFF, ale většina z nich nepodporuje soubory WOFF až do nedávných verzí. Soubory WOFF jsou odkazovány v souborech CSS pomocí pravidla @ font-face. Soubory WOFF byly nahrazeny soubory .WOFF2 , které jsou uloženy ve formátu WOFF 2.0 s vylepšenou kompresí.

POZNÁMKA: FontForge umožňuje vytvářet soubory písem OTF a TTF ze souboru WOFF.

Programy, které otevírají WOFF soubory
Windows
Opera
Microsoft Internet Explorer
Mozilla Firefox
Google Chrome
FontForge
Microsoft Edge
Linux
Opera
Mozilla Firefox
Google Chrome
FontForge
Android
Google Chrome
Macintosh
Opera
Mozilla Firefox
Google Chrome
FontForge
iOS
Google Chrome

O WOFF souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .woff a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Web Open Font Format File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Doufám, že se ti daří úžasně! Já vím, že ano, protože jsem byl naštvaný, dokud jsem nenašel tvůj článek o souborech .woff. Byl jsem si jistý, že se můj přítel snaží umístit do mého počítače virus. Pracujeme na nějakých návrzích pro klienta a on sdílel soubor s touto příponou. Můj počítač neměl nainstalovaný žádný program, který by je dokázal přečíst. Naštěstí váš příspěvek obsahoval všechny informace, které jsem potřeboval vědět. Myslím, že je úžasné vědět, že existují soubory písem, které podporují TrueType i OpenType. To nám otevírá zcela nový svět. Už nemusíme používat standardní webová písma, ale můžeme si vytvářet vlastní a sdílet je online. Kéž by tento formát souborů podporovalo více prohlížečů. Díky!