Domů : Přípony souborů : Format .woff2

.woff2 soubor

Typ souboru :Web Open Font Format 2.0 File

Vývojář WebFonts Working Group
Kategorie Soubory písem
Formát Binary

Co je to soubor WOFF2?

Soubor WOFF2 je soubor webového písma vytvořený ve formátu WOFF (Web Open Font Format) 2.0, což je otevřený formát, který se používá pro doručování písem webových stránek za běhu. Je uložen jako komprimovaný kontejner, který podporuje fonty TrueType ( .TTF ) a OpenType ( .OTF ). Soubory WOFF2 také podporují metadata licencování fontů.

Více informací

Formát WOFF 2.0 je podobný formátu WOFF 1.0, ale má vylepšenou kompresi, aby se snížilo využití šířky pásma sítě. Formát je založen na komprimačním algoritmu Brotli, což je knihovna s otevřeným zdrojovým kódem, používaná ke zvýšení rychlosti procházení webu. Soubory WOFF2 jsou zhruba o 30% menší než soubory .WOFF .

Soubory WOFF2 umožňují webovým vývojářům používat spíše vlastní písma než standardní webová písma. Mnoho prohlížečů podporuje formát WOFF, včetně Chrome (začátek ve verzi 36), Edge (začínající ve verzi 14), Firefoxu (začínající ve verzi 35), Safari (začínající ve verzi 10) a Opery (počínaje verzí 26).

POZNÁMKA: Soubory WOFF2 jsou odkazovány v souborech CSS pomocí pravidla @ font-face.

Programy, které otevírají WOFF2 soubory

O WOFF2 souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .woff2 a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Web Open Font Format 2.0 File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den! Děkujeme za vysvětlení funkcí souboru s příponou .woff2. Můj první dojem byl, že se jedná o nějaký druh viru, protože nejsem obeznámen. Velmi se mi ulevilo, když jsem si přečetl o tom, že se jedná o otevřený formát používaný k dodávání písem webových stránek na souboru. Zjištění, že tyto soubory jsou již komprimované, je super úžasné. Protože zabírají méně místa, začnu je používat častěji. Jak jsi řekl, nejlepší na nich je, jak mají vylepšenou kompresi, která pomáhá snížit využití šířky pásma sítě. Existuje nějaký důvod, proč stále používat formát WOFF 1.0? Dalším obrovským aspektem je to, jak popisujete některé prohlížeče, které je podporují. Sám je vyzkouším! Děkuji.