Domů : Přípony souborů : Format .wmf

.wmf soubor

Typ souboru 1:Windows Metafile

Vývojář Microsoft
Kategorie Vector Image Files
Formát Binary

Co je to soubor WMF?

Proprietární grafický formát Windows vyvinutý společností Microsoft; obsahuje řadu operací kreslení, včetně příkazů pro kreslení čar, kruhů a obdélníků; mohou také obsahovat operace bitmapového kreslení; používá se především pro vektorové obrázky, ale může také obsahovat rastrovou grafiku.

Více informací

Soubory WMF se původně objevily v roce 1988 s vydáním systému Windows 2.0. Společnost Microsoft později publikovala specifikaci formátu WMF s verzí systému Windows 3.1 v roce 1992 a poté publikovala následující specifikaci v roce 2006.

Soubory WMF byly z velké části nahrazeny standardnějšími formáty, například .JPG a .GIF obrázků. Formát WMF je stále podporován různými programy, včetně programu Windows Photo Viewer společnosti Microsoft, který je součástí systému Windows 7.

Programy, které otevírají WMF soubory
Windows
IMSI TurboCAD Pro
GIMP
Newera Graphics Converter Pro
Nero
Apple QuickTime Player
Adobe Illustrator
Corel PaintShop Pro
Inkscape
ACD Systems Canvas
ACD Systems ACDSee
IMSI DesignCAD
Microsoft Windows Photo Viewer
CADSoftTools ABViewer
Microsoft Visual Studio
CorelDRAW
Linux
GIMP
Inkscape
Scribus
Macintosh
IMSI TurboCAD for Mac
GIMP
Apple QuickTime Player
Adobe Illustrator
Inkscape
QuarkXPress
Adobe Flash
Adobe InDesign
Cristallight WMF Converter Pro
Scribus

Typ souboru 2:Widelands Map File

Vývojář The Widelands Development Team
Kategorie Game Files
Formát Binary

.WMF druhá možnost

Mapový soubor používaný Widelands, strategická hra, kde hráči kontrolují kmeny a budují osady; obsahuje mapu her, která zahrnuje velikost mapy, terén, počáteční zdroje a výchozí místa kmene; lze použít k vytvoření vlastních map.

Programy, které otevírají WMF soubory
Windows
Widelands
Linux
Widelands
Macintosh
Widelands

O WMF souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .wmf a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Widelands Map File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím vás! Přečetl jsem si vše o souborech .wmf ve vašem příspěvku! Mimochodem, úžasné webové stránky. Navštívil jsem ji už několikrát. Práce s mnoha formáty souborů je super složitá. A teď se dozvědět, že mají více než 1 asociaci, bylo zvláštní. Po přečtení vašeho vysvětlení jsem se rozhodl nainstalovat některé z uvedených programů. Nevěděl jsem, že je Illustrator umí upravovat. Především jsem ani nevěděl, že se jedná o vektorovou grafiku obsahující čáry, kružnice a obdélníky. Líbí se mi, že po více než 30 letech je soubor stále aktualizován společností Microsoft. Svědčí to o tom, že práci odvede a je pro své vlastnosti velmi oblíbený. Zkusím jich několik otevřít v aplikaci PowerPoint. Skvělý článek, příteli!