Domů : Přípony souborů : Format .webm

.webm soubor

Typ souboru :WebM Video File

Vývojář Google
Kategorie Video soubory
Formát Binary

Co je to soubor WEBM?

Soubor WEBM je komprimované video uložené ve formátu WebM, otevřený, vysoce kvalitní video standard. Ukládá video komprimované pomocí technologie VP8 a komprimované pomocí komprese Ogg Vorbis. Soubory WEBM se běžně používají pro zobrazování videí online pomocí HTML5 < video > štítek.

Více informací

Soubor WEBM otevřený v přehrávači VideoLAN VLC media player 3

Formát kontejneru WEBM je založen na kontejneru Matroska, který ukládá video Matroska do .MKV files. Většina hlavních webových prohlížečů bude podporovat WebM jako součást doručování videa HTML5. WebM je alternativou patentovaných standardů h.264 a MPEG4 a je vhodný pro komerční i nekomerční aplikace.

POZNÁMKA: Společnost Google získala společnost ON2, původního vývojáře technologie VP8. VP8 je nyní otevřenou a volnou technologií.

Programy, které otevírají WEBM soubory
Windows
Microsoft Windows Media Player
Opera
Microsoft Internet Explorer
Mozilla Firefox
Google Chrome
VideoLAN VLC media player
Corel VideoStudio
ShedWorx Smart Converter
FFmpeg
Trimble SketchUp
Audials One
Microsoft Edge
Attractor Mobile Software Codec Packs
Linux
Opera
Mozilla Firefox
Google Chrome
VideoLAN VLC media player
FFmpeg
Android
Google Chrome
J2 Interactive MX Player for Android
Macintosh
Opera
Mozilla Firefox
Google Chrome
VideoLAN VLC media player
Eltima Elmedia Player
FFmpeg
Trimble SketchUp
Miro Video Converter
iOS
Google Chrome
VideoLAN VLC for iOS
Pentaloop PlayerXtreme Media Player

O WEBM souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .webm a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru WebM Video File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den. Rád pracuji na tvorbě obsahu, zejména video souborů. Práce v tomto odvětví může být poměrně problematická, protože existují stovky různých rozšíření. Narazil jsem na váš příspěvek o souborech .webm a velmi mi pomohl, je velmi poučný. Mít všechny tyto informace pomáhá uživatelům, jako jsem já. Je zajímavé číst o tom, jak soubory .webm fungují podobně jako soubory .mkv. Děkuji také za umístění údajů o všech programech, které je umí přečíst. Netušil jsem, že některé prohlížeče mají vestavěnou podporu těchto formátů. Dává to smysl, protože byly navrženy pro web, ale jejich otevírání přes VLC bude pro mě jednodušší. Bylo by možné přiložit návod pro některé programy? Děkuji za tak skvělý článek!