Domů : Přípony souborů : Format .vcf

.vcf soubor

Typ souboru :vCard File

Vývojář N/A
Kategorie Datové soubory
Formát Text and Binary

Co je to soubor VCF?

Soubor VCF je standardní formát souboru pro ukládání kontaktních informací pro osobu nebo firmu. Obvykle obsahuje jméno, adresu, telefonní číslo, e-mailovou adresu a další kontaktní informace. Soubory VCF také podporují vlastní pole, obrázky a další typy médií.

Více informací

Soubory VCF se často používají pro import a export kontaktů z adresářů. Mohou být připojeny k e-mailovým zprávám, které poskytují příjemci snadný způsob, jak importovat kontaktní informace odesílatele.

Uživatelé systému Windows mohou otevřít vCard v programu Windows Kontakty. Uživatelé systému Mac OS X mohou otevřít aplikaci vCards s přiloženou aplikací Kontakty. Uživatelé zařízení iPod a iPhone mohou načítat karty vCard přímo do aplikace Kontakty zařízení. Uživatelé systému Android mohou také načítat karty vCard pomocí aplikace Kontakty dodávané s operačním systémem.

Soubory VCF mohou být vytvořeny z jiných formátů souborů. Například soubory .XLS nebo .XLSX mohou být uloženy jako soubory .CSV v aplikaci Microsoft Excel a poté převedeny na soubory VCF pomocí jednoduchých programů převaděčů, například CSV na vCard.

POZNÁMKA: vCard jsou uloženy v textovém formátu, což znamená, že můžete zobrazit obsah v textovém editoru. Mohou však také obsahovat blok binárních dat, který se často používá k uložení fotografie.

Programy, které otevírají VCF soubory
Windows
Microsoft Outlook
Nokia PC Suite
Palm Desktop
Microsoft Outlook Express
Microsoft Windows Contacts
Beiley Handy Address Book
Fonlow IT Open Contacts
vCardOrganizer
Apowersoft Phone Manager
Android
AndroLd Contacts VCF
Apowersoft Phone Manager
Macintosh
Microsoft Outlook
Microsoft Outlook Express
Apple Contacts
Microsoft Outlook 2016
vCardExplorer
WEB
FreshBooks

Otevřete soubory VCF na PC

Pokud máte soubor VCF a chcete jej importovat do počítače pomocí svého oblíbeného poštovního klienta, postupujte podle níže uvedených instrukcí.

Microsoft Outlook (Windows / Mac)

Pokud jako výchozího e-mailového klienta používáte Microsoft Outlook, můžete kontakty ze souboru VCF importovat přímo do adresáře programu. Jediné co musíte udělat, je kliknout na tlačítko Soubor, které se nachází v levém horním rohu obrazovky, přejít do nabídky Otevřít a exportovat a kliknout na tlačítko Import / Export.

V okně, které se otevře, vyberte možnost Importovat soubor vCard (.vcf), klikněte na možnost Další a vyberte soubor vcf, ze kterého chcete kontakty importovat.

Mozilla Thunderbird (Windows / Mac / Linux)

Pokud ke správě e-mailů používáte Mozilla Thunderbird, otevření souborů VCF a import kontaktů z nich do adresáře programu trvá jen několik kliknutí.

Jediné, co musíte udělat, je otevřít adresář kliknutím na příslušné tlačítko na panelu nástrojů Thunderbirdu (levý horní roh) a v nabídce, které se otevře, vyberte Nástroje> Importovat.

Nyní zaškrtněte políčko vedle položky Adresář, klikněte na možnost Další, vyberte položku souboru vCard (.vcf) a znovu klikněte na tlačítko Další, abyste vybrali soubor VCF, ze kterého chcete importovat jména a e-mailové adresy.

Otevřete soubory VCF ve službě WebMail

Gmail

Soubory VCF můžete vložit do služby WebMail společnosti Google v několika jednoduchých krocích.

Jediné, co musíte udělat, je otevřít prohlížeč, připojit se ke službě Kontakty Google a kliknout na Další> Importovat na levém postranním panelu. V poli, které se otevře, vyberte položku souboru CSV nebo vCard, klikněte na tlačítko Vybrat soubor a vyberte soubor s kontakty, které chcete importovat. Nakonec klikněte na tlačítko Importovat a počkejte na dokončení operace.

Outlook.com

Outlook.com vám neumožňuje importovat kontakty ve formátu VCF přímo ze souborů, ale umožňuje vám to ze souborů CSV. Než tedy začnete, stáhněte si soubor Free VCF do makra převaděče CSV a použijte jej k převodu souboru VCF na soubor CSV.

Až budete hotovi, otevřete prohlížeč, připojte se ke své poštovní schránce Outlook.com a klikněte na ikonu s bílými čtverečky, která se nachází v levém horním rohu a poté na pole Lidé v zobrazené nabídce.

Na nové obrazovce, která se zobrazí, klikněte na tlačítko Spravovat. V zobrazené nabídce vyberte možnost Importovat kontakty a stiskněte tlačítko Procházet. Poté vyberte soubor CSV, ze kterého chcete kontakty importovat, a klikněte na tlačítko Import, nacházející se v levém dolním rohu.

Import kontaktů by měl být dokončen během několika sekund. Zpráva s potvrzením vám sdělí, že postup byl dokončen.


O VCF souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .vcf a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru vCard File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím vás! Právě jsem se podíval na váš příspěvek o souborech .vcf. Mám velkou potřebu vytvořit zálohu všech svých kontaktů v telefonu. Toto rozšíření bylo ideální pro to, co jsem hledal. Je zajímavé zjistit, že existují formáty speciálně určené k ukládání jména, telefonního čísla a dalších základních informací. Myslím, že mi hodně pomůže, když budu moci umístit také vlastní obrázky, aby bylo možné rozpoznat tolik jmen. Další věc, kterou jsem se dozvěděl díky tomu, co jste napsal, je, že jsou dosažitelné na Macu pomocí aplikace Conctacts. Jsem rád, že to vím, protože jsem uživatel Windows a možnost mít formát přístupný v obou systémech je plus. Díky!