Domů : Přípony souborů : Format .url

.url soubor

Typ souboru :Internet Shortcut

Vývojář N/A
Kategorie Webové soubory
Formát Text

Co je to soubor URL?

Soubor URL je soubor zástupce odkazovaný webovými prohlížeči, například Microsoft Internet Explorer (MSIE), Apple Safari a Google Chrome. Obsahuje webovou adresu URL a může také uložit odkaz na soubor s ikonami favicon.ico, který je zobrazen jako ikona souboru zástupců.

Více informací

Soubory URL otevírají ve výchozím prohlížeči uživatele umístění Internetu, například webovou adresu. Místo zástupce lze obvykle zobrazit otevřením souboru v textovém editoru, například v programu Microsoft Notepad nebo Apple TextEdit.

Chcete-li vytvořit soubor URL v systému Windows, jednoduše přetáhněte adresu URL z okna prohlížeče na plochu. . Vytvoří soubor URL, který při poklepání otevře adresu. Pokud adresu URL přetáhnete na plochu v počítači Mac, vytvoří se místo ní soubor .WEBLOC .

Zde je příklad dat obsažených v souboru URL: [{000214A0-0000-0000- C000-000000000046}] Prop3 = 19,2 [InternetShortcut] URL = [Adresa URL] IDList =

POZNÁMKA: Systém Microsoft Windows nezobrazuje příponu souboru ".url", přestože existuje v názvu souboru. Soubory URL uložené pomocí webových prohlížečů systému Windows se proto zobrazí pouze s předponou názvu souboru.

Programy, které otevírají URL soubory
Windows
Microsoft Notepad
Microsoft Internet Explorer
Mozilla Firefox
Google Chrome
Microsoft Edge
Linux
Mozilla Firefox
Google Chrome
Android
Google Chrome
Zapek Software Engineering stuntzurl
Macintosh
Mozilla Firefox
Google Chrome
Apple Safari
Apple TextEdit
iOS
Google Chrome
Apple Safari

O URL souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .url a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Internet Shortcut, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den, autore! Všichni víme, co je to URL, většina lidí soubor s touto příponou na vlastní oči neviděla. Ve vašem článku jsem si přečetl vše o souborech .url. Patřím k těm lidem, na ploše jsem se s jedním takovým setkal a rychle jsem chtěl vědět, k čemu slouží. Netušil jsem, že slouží jako zástupce. Nechtěl jsem je otevřít, dokud jsem se nedozvěděl, k čemu slouží. K čemu slouží? Není jednodušší přidat do záložek libovolnou stránku? Mně to připadá jako stará metoda pro lidi, kteří neznají přidávání stránek do "oblíbených". Díky za ukázání, jak vypadá soubor s URL, to jsem se chtěl naučit, haha. Bylo by zajímavé vědět, proč Windows vlastně nezobrazuje příponu tho. Pokračujte v dobré práci!