Domů : Přípony souborů : Format .ps

.ps soubor

Typ souboru :PostScript File

Vývojář Adobe Systems
Kategorie Vector Image Files
Formát Binary

Co je to soubor PS?

Soubor PS je obrázek uložený v jazyce popisu stránky PostScript. Může obsahovat vektorovou grafiku, rastrovou grafiku a text. PS soubory mohou být tisknuty přímo PostScriptovou tiskárnou (tj. Obsahující Raster Image Processor), aniž by byly otevřeny v aplikaci.

Více informací

Soubory PS byly do značné míry nahrazeny jinými formáty souborů rozložení stránky, například .PDF . Přesto jsou stále podporovány mnoha tiskárnami a programy. Obecně je lze otevřít libovolným nástrojem tiskárny, který podporuje PostScript.

POZNÁMKA: Soubory PS můžete převést na soubory PDF pomocí programu Acrobat Distiller, který je součástí programu Adobe Acrobat.

Programy, které otevírají PS soubory
Windows
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Google Drive
Adobe Illustrator
Corel PaintShop Pro
ACD Systems Canvas
ACD Systems ACDSee
CorelDRAW
Squared 5 MPEG Streamclip
GPL Ghostscript
Scribus
Linux
Adobe Acrobat
Google Drive
vhf interservice Cenon
Evince
Scribus
GSView
Macintosh
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Google Drive
Adobe Illustrator
vhf interservice Cenon
Adobe Photoshop Elements 2019
Squared 5 MPEG Streamclip
Scribus
iOS
Pentaloop PlayerXtreme Media Player

O PS souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .ps a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru PostScript File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den. Jak se máte? Protože mě už nebaví používat stále stejné vektorové grafické programy jako Illustrator nebo Photoshop, chtěl jsem hledat alternativu. Váš příspěvek o příponě souboru .ps se tomu speciálně nevěnoval. V sekci seznam však ano. Přesto bylo zábavné číst o tom, jak lze soubory PS tisknout na PostScriptové tiskárně. Některé formáty, se kterými jsem pracoval, tuto možnost nemají, takže pro tento lol. Díky za upozornění, že byly nahrazeny formátem PDF. S ohledem na to, co bylo řečeno, existuje nějaký důvod, proč tento formát stále používat? Pokud není taková podpora, nevidím důvod, proč s nimi pracovat. Abych to dokončil, vyzkouším některé programy z vašeho seznamu. Skvělý výzkum!