Domů : Přípony souborů : Format .prn

.prn soubor

Typ souboru 1:Printable File

Vývojář N/A
Kategorie Soubory rozvržení stránky
Formát N/A

Co je to soubor PRN?

Soubor PRN obsahuje pokyny pro tiskárnu, která obsahuje obsah, který má být vytištěn, počet stránek, které se mají vytisknout, velikost papíru a zásobník tiskárny, který se má použít. Je vytvořen volbou "Tisk do souboru" v dialogovém okně Tisk v programu Windows nebo MacOS. Soubory PRN jsou podobné souborům PostScript ( .PS ).

Více informací

Soubory PRN mohou být vytištěny v systému Mac OS X přetažením souboru na ikonu tiskárny na ploše. V systému Windows mohou být vytištěny klepnutím pravým tlačítkem myši na soubor a výběrem "Microsoft Office Document Imaging" (pouze některé verze sady Microsoft Office Document Imaging podporují soubory PRN). Můžete je také otevřít pomocí příkazového řádku systému Windows. Chcete-li to provést, vyberte v nabídce Start příkaz Spustit, zadejte příkaz cmd a proveďte následující kroky:

Pokud je tiskárna připojena přes rozhraní USB, zadejte: "COPY / B [název_souboru.prn] [Název počítače] [Název sdílené tiskárny]"

Pokud je tiskárna připojena přes starší připojení paralelního portu, zadejte: "COPY / B [název_souboru.prn] LPT1:"

POZNÁMKA: Při zadávání skutečného příkazu nezahrnujte [závorky].

Soubor PRN můžete přejmenovat také jako .XPS soubor a otevřete jej různými programy, jako je Microsoft XPS Viewer, Pagemark XpsViewer a NiXPS View. Chcete-li soubor přejmenovat, vyberte název souboru a přejmenujte soubor .prn na .xps.

Soubor PRN můžete otevřít pomocí textového editoru, například programu Microsoft Notepad nebo Apple TextEdit. Soubor ukládá text, který má být vytištěn jako prostý text, ale pokyny pro tisk se skládají z kódů tiskárny, které by neměly být upravovány, jinak se vyskytnou chyby tiskárny.

Programy, které otevírají PRN soubory
Windows
Adobe Acrobat
ACD Systems Canvas
CorelDRAW
Microsoft Windows Command Prompt
AllWeb FastPrint
Free Raw Print (FRP)
Compatible printer driver that can interpret PRN files
Linux
Adobe Acrobat
Macintosh
Adobe Acrobat
Compatible printer driver that can interpret PRN files
Drag to Desktop Printer icon

Typ souboru 2:Lotus 1-2-3 Formatted Text File

Vývojář IBM
Kategorie Datové soubory
Formát Text

.PRN druhá možnost

Soubor PRN je textový soubor vytvořený tabulkovým procesorem Lotus 1-2-3. Obsahuje export aktuálně aktivního listu a je uložen ve formátu prostého textu. Soubory PRN lze použít pro import dat tabulkového procesoru do jiných programů, například aplikace Microsoft Excel.

Programy, které otevírají PRN soubory
Windows
Microsoft Excel
Macintosh
Microsoft Excel for Mac
IBM Collaboration Solutions

O PRN souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .prn a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Lotus 1-2-3 Formatted Text File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím vás! Moje tiskárna se chová trochu divně, tak jsem se rozhodl použít políčko Tisk do souboru pro export dokumentu a zkusit jinou tiskárnu. Oceňuji váš článek o příponě .prn. Je opravdu úplný, protože uvádíte jak některé obecné informace o příponě, tak i další technické aspekty. Jsem rád, že tato přípona existuje, protože jsem přesvědčen, že je velmi užitečná pro tisk nejrůznějších dokumentů bez potřeby speciálního softwaru. Škoda, že jsem o něm nevěděl dříve. Skvělý článek, člověče! Dočetl jsem se také o použití rozšíření jako Formátovaný textový soubor Lotus 1-2-3. Pokusím se o tom více zapátrat, protože tento software neznám. Děkuji za všechny cenné informace!