Domů : Přípony souborů : Format .xps

.xps soubor

Typ souboru :XML Paper Specification File

Vývojář Microsoft
Kategorie Soubory rozvržení stránky
Formát Zip

Co je to soubor XPS?

Soubor XPS je dokument, který obsahuje pevné informace o rozložení stránky napsané v jazyce popisu stránky XPS. Definuje rozvržení, vzhled a tisk informací pro dokument. Soubory XPS jsou podobné souborům .PDF , ale jsou uloženy v proprietárním formátu XPS společnosti Microsoft.

Více informací

Soubor XPS otevřený v prohlížeči Microsoft XPS Viewer

Soubor XPS lze použít k prohlížení, sdílení, ukládání a ochraně obsahu dokumentu. Existuje velké množství programů systému Windows, které lze použít k vytvoření souboru XPS. Můžete však zobrazit, podepsat a zadat pouze oprávnění k souboru XPS prostřednictvím prohlížeče XPS Viewer. Po uložení obsahu XPS ve formátu XPS již nemůžete soubor XPS upravovat.

XPS byl navržen jako náhrada za formát Enhanced Metafile ( .EMF ). Je to podobné souboru .PDF , ale je založeno na XML namísto jazyka PostScript. Soubory XPS lze vytvořit ve Windows výběrem "Microsoft XPS Document Writer" jako tiskárnu při tisku dokumentu.

POZNÁMKA: Soubory XPS lze otevřít pomocí prohlížeče Microsoft XPS Viewer, který je součástí systému Windows Vista, Windows 7, Windows 8 a Internet Explorer 6 nebo novější. Je také součástí sady XPS Essentials Pack, kterou si můžete stáhnout z Microsoftu a používat s Windows XP.

Programy, které otevírají XPS soubory
Windows
Adobe Acrobat
Google Drive
Nuance OmniPage
KDE Okular
Dolphin
Microsoft Word
Calibre
Microsoft XPS Viewer
Pagemark XpsViewer
Nuance PDF Converter Professional
Dolphin Futures XPS Viewer
Pagemark XpsConvert
XPS Annotator
Microsoft PowerPoint
Linux
Adobe Acrobat
Google Drive
KDE Okular
Dolphin
Calibre
Pagemark XpsViewer
MuPDF
Macintosh
Adobe Acrobat
Apple Safari
Google Drive
KDE Okular
Microsoft PowerPoint for Mac
Dolphin
Calibre
Pagemark XpsViewer
NiXPS View
NiXPS Edit
Nuance Power PDF Standard for Mac
iOS
Apple Safari

Jak otevřít soubory XPS v systému Mac

Pokud byste rádi otevírali XPS soubory na počítači Mac, měli byste zvážit software Master PDF Editor. Ve skutečnosti se nejedná úplně tak o XPS prohlížeč, ale o editor, který je schopný převést více formátů (včetně XPS) do PDF. Ve své bezplatné verzi vám Master PDF Editor umožňuje číst dokumenty v XPS formátu bez jakýchkoli omezení, ale použije vodoznak, pokud by soubory měly být převedeny do PDF.

Chcete-li stáhnout software, přejděte na jeho oficiální webovou stránku, klikněte na tlačítko Stáhnout, které je v horní části stránky a poté klikněte na odkaz Stáhnout hlavní editor PDF pro macOS XX.YY nebo novější na stránce, která se zobrazí níže. Po dokončení stahování spusťte soubor (např. MasterPDFEditor.dmg) a přetáhněte ikonu programu do složky Aplikace, nacházející se ve vašem počítači Mac.

Po dokončení kopírování otevřete složku Aplikace ve vašem počítači Mac, poklepejte na ikonu programu a poté klikněte na tlačítko Otevřít, abyste překonali omezení systému macOS u necertifikovaných vývojářů (musíte to udělat pouze poprvé ).

Když se dostanete na úvodní obrazovku softwaru, klikněte na tlačítko Otevřít dokument (nebo použijte nabídku Soubor> Otevřít v programu) a pomocí panelu Finder, zobrazeného na obrazovce, vyberte požadovaný soubor XPS (po zadání potřebných oprávnění pro přístup ke složce, pokud jsou požadována).

Od této chvíle byste měli být schopni otevírat .xps soubory pomocí softwaru jednoduchým poklepáním na ně.

Jak otevřít soubory XPS online

Pokud nemůžete nebo nechcete instalovat programy do svého počítače, můžete soubory XPS otevírat online pomocí jednoho z mnoha prohlížečů, které jsou pro tento účel určeny. Lze to snadno provést použitím libovolného prohlížeče.

Jednou z nejlepších možností je podle mého názoru bezplatná platforma poskytovaná společností Fviewer. Jedná se o webovou službu, která vám mimo jiné umožňuje prohlížet dokumenty ve formátu XPS.

Podmínky používání společnosti Fviewer výslovně uvádějí, že údaje zpracovávané službou nebudou předány třetím stranám, pokud k tomu nedáte výslovný souhlas (nebo pokud o to nepožádají soudní orgány), ale protože se jedná o online službu, nad kterou uživatelé nemohou mít přímou kontrolu, nedoporučuji jej používat, pokud XPS soubory, které chcete zobrazit, obsahují přísně důvěrná data.

Chcete-li prohlížeč Fviewer XPS použít, navštivte webovou stránku služby pomocí svého internetového prohlížeče, klikněte na tlačítko Vybrat místní soubor a pomocí otevřeného okna Průzkumník souborů / Vyhledávač vyberte XPS dokument, který chcete otevřít. Počkejte několik sekund, než se dokument v prohlížeči zobrazí, a projíždějte po něm myší nebo virtuální klávesnicí, která se nachází v pravém horním rohu.

Jak otevřít XPS soubor v iPhonu

Jednou z nejzajímavějších aplikací pro otevírání XPS souborů na iPhonu a iPadu je určitě MuPDF. Byl vytvořen proto, aby umožnil provést převody různých typů souborů ve formátu PDF. Obsahuje prohlížeč, který dokáže velmi snadno zpracovat dokumenty ve formátu XPS / OXPS. MuPDF je k dispozici zdarma v App Store.

Po stažení a instalaci MuPDF (jednoduše jej vyhledejte v App Store, stiskněte tlačítko Získat / Instalovat a ověřte svoji identitu), otevřete aplikaci, která obsahuje XPS soubor, (např. Soubory nebo Mail), klepněte na jeho ikonu a poté na tlačítko sdílení (čtverec se šipkou nahoru). Nakonec klikněte na ikonu MuPDF, nacházející se na panelu na obrazovce a počkejte několik sekund, než se XPS dokument otevře.


O XPS souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .xps a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru XML Paper Specification File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím. Jen jsem se zastavil, abych vám řekl, jak jsem vděčný, že jsem si přečetl váš příspěvek o příponě souboru .xps. Už dříve mi o vašich stránkách řekl přítel, ale tohle je opravdu kvalitní výzkum. Všechny uvedené charakteristiky mi pomohly dodat lepší projekt. Na našem kurzu designu jsme dostali za úkol dodat několik nových návrhů s rozvržením pro ostatní uživatele. Nesměli jsme je uložit do PDF. O jiných podobných formátech jsem neměl žádné znalosti. Úloha v souborech XPS je to, co jsem hledal. Poznatek, že Microsoft má svůj vlastní proprietární formát XPS, je úžasný. Cestou jsem se také dozvěděl o původu formátu PDF. Poukázání na rozdíly je obrovské plus. Děkuji vám za všechno!