Domů : Přípony souborů : Format .xps

.xps soubor

Typ souboru :XML Paper Specification File

Vývojář Microsoft
Kategorie Soubory rozvržení stránky
Formát Zip

Co je to soubor XPS?

Soubor XPS je dokument, který obsahuje pevné informace o rozložení stránky napsané v jazyce popisu stránky XPS. Definuje rozvržení, vzhled a tisk informací pro dokument. Soubory XPS jsou podobné souborům .PDF , ale jsou uloženy v proprietárním formátu XPS společnosti Microsoft.

Více informací

Soubor XPS otevřený v prohlížeči Microsoft XPS Viewer

Soubor XPS lze použít k prohlížení, sdílení, ukládání a ochraně obsahu dokumentu. Existuje velké množství programů systému Windows, které lze použít k vytvoření souboru XPS. Můžete však zobrazit, podepsat a zadat pouze oprávnění k souboru XPS prostřednictvím prohlížeče XPS Viewer. Po uložení obsahu XPS ve formátu XPS již nemůžete soubor XPS upravovat.

XPS byl navržen jako náhrada za formát Enhanced Metafile ( .EMF ). Je to podobné souboru .PDF , ale je založeno na XML namísto jazyka PostScript. Soubory XPS lze vytvořit ve Windows výběrem "Microsoft XPS Document Writer" jako tiskárnu při tisku dokumentu.

POZNÁMKA: Soubory XPS lze otevřít pomocí prohlížeče Microsoft XPS Viewer, který je součástí systému Windows Vista, Windows 7, Windows 8 a Internet Explorer 6 nebo novější. Je také součástí sady XPS Essentials Pack, kterou si můžete stáhnout z Microsoftu a používat s Windows XP.

Programy, které otevírají XPS soubory
Windows
Adobe Acrobat
Google Drive
Nuance OmniPage
KDE Okular
Dolphin
Microsoft Word
Calibre
Microsoft XPS Viewer
Pagemark XpsViewer
Nuance PDF Converter Professional
Dolphin Futures XPS Viewer
Pagemark XpsConvert
XPS Annotator
Microsoft PowerPoint
Linux
Adobe Acrobat
Google Drive
KDE Okular
Dolphin
Calibre
Pagemark XpsViewer
MuPDF
Macintosh
Adobe Acrobat
Apple Safari
Google Drive
KDE Okular
Microsoft PowerPoint for Mac
Dolphin
Calibre
Pagemark XpsViewer
NiXPS View
NiXPS Edit
Nuance Power PDF Standard for Mac
iOS
Apple Safari

O XPS souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .xps a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru XML Paper Specification File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím. Jen jsem se zastavil, abych vám řekl, jak jsem vděčný, že jsem si přečetl váš příspěvek o příponě souboru .xps. Už dříve mi o vašich stránkách řekl přítel, ale tohle je opravdu kvalitní výzkum. Všechny uvedené charakteristiky mi pomohly dodat lepší projekt. Na našem kurzu designu jsme dostali za úkol dodat několik nových návrhů s rozvržením pro ostatní uživatele. Nesměli jsme je uložit do PDF. O jiných podobných formátech jsem neměl žádné znalosti. Úloha v souborech XPS je to, co jsem hledal. Poznatek, že Microsoft má svůj vlastní proprietární formát XPS, je úžasný. Cestou jsem se také dozvěděl o původu formátu PDF. Poukázání na rozdíly je obrovské plus. Děkuji vám za všechno!