Domů : Přípony souborů : Format .pk3

.pk3 soubor

Typ souboru 1:Quake 3 Engine Game Data File

Vývojář Id Software
Kategorie Game Files
Formát Zip

Co je to soubor PK3?

Komprimovaný herní datový soubor používaný ve hrách založených na Quake III enginu (id Tech 3), který byl vytvořen id Softwareem; mohou obsahovat mapy, textury, zvukové klipy nebo jiná data pro hru; lze upravit tak, aby vytvořil vlastní obsah hry.

Více informací

Soubory PK3 jsou podobné souborům .PAK herních dat, ale jsou založeny na novějším formátu. Jelikož jsou soubory PK3 komprimovány pomocí komprese Zip, mohou být přejmenovány pomocí přípony .ZIP a extrahovány pomocí programu pro dekompresi souborů, například Corel WinZip nebo PKWARE PKZIP.

Soubory PK3 Quake III by měly být uloženy v jeden z následujících adresářů: quake3 / q3ut3, quake3 / baseq3, nebo quake3arena / q3ut3.

POZNÁMKA: Příklady her, které byly vyvinuty pomocí enginu id Tech 3, zahrnují Quake III Arena, Star Wars Jedi Knight II : Jedi Outcast, voják Fortune II: Double Helix, Return to Castle Wolfenstein a Call of Duty Classic.

Programy, které otevírají PK3 soubory
Windows
7-Zip
QuArK
id Software Quake 3
PakScape
Linux
id Software Quake 3
Macintosh
id Software Quake 3

Typ souboru 2:ZDoom Package

Vývojář ZDoom
Kategorie Game Files
Formát Zip

.PK3 druhá možnost

Datový soubor, který používá ZDoom, aplikace používaná pro spouštění starších her jako Doom, Heretic a Hexen; uloženy ve komprimovaném formátu .ZIP a obsahují grafiku, zvuky, mapy a další data; používá se jako alternativa k formátu .WAD pro balení herních dat.

Programy, které otevírají PK3 soubory
Windows
ZDoom
GZDoom
Linux
Skulltag

O PK3 souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .pk3 a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru ZDoom Package, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.