Domů : Přípony souborů : Format .wad

.wad soubor

Typ souboru 1:Doom WAD File

Vývojář id Software
Kategorie Game Files
Formát Binary

Co je to soubor WAD?

Herní datový soubor používaný Doomem a Doomem II, stejně jako další střílečky první osoby, které používají původní Doomův motor; obsahuje data, jako jsou skřítci (grafika), informace o úrovni a položky; slouží k ukládání původního herního obsahu, jakož i herních úprav.

Více informací

Formát WAD byl rozdělen do dvou kategorií: 1) IWAD ("Interní WAD") a 2) PWAD ("Patch WAD"). Typ souboru IWAD se používá pro načítání obsahu základní hry a soubory PWAD se používají pro přidávání volitelných dat do hry.

Vzhledem k oblíbenosti souborů Doom a přizpůsobitelnosti souborů WAD se formát WAD stal jedním z nich. více známých a široce používaných formátů souborů herních dat. Komunitní hráči vyvinuli tisíce modů pomocí souborů WAD pro Doom a další hry. Nicméně, protože Doom a Doom II byl propuštěn v 90-tých letech, formát není jak obyčejně použitý jak to jednou bylo.

Původní WAD formát, odkazoval se na jak WAD1, se vyvinul do následujících formátů, který zahrnovat WAD2 \ t a WAD3. Tyto verze byly zredukovány tak, aby zahrnovaly pouze textury her a byly použity pro Quake a Half-Life. Soubory textur Quake WAD lze upravovat pomocí programů jako je Wally.

Programy, které otevírají WAD soubory

Typ souboru 2:Nintendo Wii Game Data File

Vývojář Nintendo
Kategorie Game Files
Formát Binary

.WAD druhá možnost

Datový soubor používaný herní konzolí Nintendo Wii; obsahuje údaje potřebné pro instalaci kanálů Wii, systémových nabídek nebo aktualizací firmwaru; často se používá pro instalaci originálních kopií her Virtual Console (VC).

Více informací

POZNÁMKA: WAD soubory používají také "Homebrew" Wii vývojáři k instalaci a hraní her.

Programy, které otevírají WAD soubory
Windows
Dolphin
Wad Studio
Linux
Dolphin
Macintosh
Dolphin

O WAD souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .wad a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Nintendo Wii Game Data File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím vás! Našel jsem váš příspěvek o příponě souboru .wad. Po zhlédnutí videa o tom, jak moc se videohry vyvinuly, jsem si udělal malý průzkum. Zejména o jedné z mých oblíbených her, Doomu. Vaše vysvětlení souborů WAD mi opravdu pomohlo. Nevěděl jsem, že se tento formát používal v první a druhé hře. I když jeho grafika už není nijak působivá, je super, že se zde ukládala vedle informací o úrovních. Jaké modifikace v nich mohou být uloženy? Také mi přišlo velmi zajímavé, že pro formát WAD existují dvě kategorie. Díky za vysvětlení i ohledně platformy SLADE, udělám si nějaké modifikace na vlastní pěst lol. Kolik stojí idSoftware Doom? Děkuji za pomoc!