Domů : Přípony souborů : Format .pef

.pef soubor

Typ souboru 1:Pentax Electronic File

Vývojář Pentax
Kategorie Soubory Camera Raw
Formát Binary

Co je to soubor PEF?

Nekomprimovaná fotografie RAW pořízená digitálním fotoaparátem Pentax; ukládá obrazové informace přesně tak, jak byly pořízeny senzorem fotoaparátu, bez komprese nebo nastavení barev.

Více informací

POZNÁMKA: Různé modely fotoaparátů Pentax mohou ukládat snímky pomocí mírně odlišných variant formátu. Některé softwarové programy proto mohou číst některé, ale ne všechny soubory PEF.

Programy, které otevírají PEF soubory
Windows
Adobe Photoshop
GIMP
CyberLink PowerDirector
Corel PaintShop Pro
ACD Systems Canvas
ACD Systems ACDSee
CyberLink PowerDVD
CorelDRAW
Google Picasa
CyberLink PhotoDirector
Pentax Photo Browser or Photo Laboratory
MAGIX Xara Xtreme
Microsoft Windows Live Photo Gallery
Corel AfterShot Pro
Adobe DNG Converter
Linux
GIMP
UFRaw
Corel AfterShot Pro
Android
Adobe Photoshop Express for Android
Macintosh
Adobe Photoshop
GIMP
Google Picasa
Adobe Photoshop Elements 2019
CyberLink PhotoDirector
MacPhun ColorStrokes
Pentax Photo Browser or Photo Laboratory
Corel AfterShot Pro
Adobe DNG Converter
iOS
Adobe Photoshop Express for iOS

Typ souboru 2:PEF Braille Book File

Vývojář DAISY Consortium
Kategorie eBook soubory
Formát Binary

.PEF druhá možnost

Soubor vytvořený ve formátu Portable Embosser Format (PEF), formátu XML, který se používá k ukládání braillských knih v digitální podobě; obsahuje jednoznačné specifikace pro ražbu; umožňuje ukládání a sdílení braillských knih v jednoznačném formátu výměny.

Více informací

PEF byl vyvinut pro zpracování některých případů nejednoznačnosti z jiných formátů braillských řádků, jako je například braillský řádek ASCII. PEF soubory mohou být také generovány z .ODT dokumentů pomocí odt2braille, plugin pro OpenOffice.org 3.0 nebo novější.

Programy, které otevírají PEF soubory

O PEF souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .pef a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru PEF Braille Book File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den, příteli. Děkuji za vysvětlení přípony souboru .pef. Vzhledem k tomu, že jsem student na výměnném pobytu, potkal jsem spoustu neuvěřitelných lidí. Můj nový nejlepší kamarád je nevidomý, ale chci mu pomáhat číst knihy. Váš článek obsahoval některé informace, které jsem doufal, že najdu. Především je neuvěřitelné, že formát může ukládat knihy v Braillově písmu v digitální podobě. To pomůže tisícům lidí v tomto stavu. Před tímto textem jsem o digitálním ukládání braillských knih nevěděl. Jak je lze sdílet v jednoznačném výměnném formátu? Tato část pro mě nebyla tak jasná. Moc děkuji za zařazení části o aplikacích, které je mohou otevřít. Nejlepší na tom je, že jediný zmíněný program je zdarma. Jste nejlepší!