Domů : Přípony souborů : Format .obb

.obb soubor

Typ souboru :Android Opaque Binary Blob File

Vývojář Google
Kategorie Datové soubory
Formát Binary

Co je to soubor OBB?

Soubor používaný některými aplikacemi Android prodávanými v internetovém obchodě Google Play; obsahuje další aplikační data, která nejsou uložena v hlavním balíčku aplikací (soubor .APK ), jako je grafika, mediální soubory nebo jiná velká aktiva programu; používá šifrovaný formát.

Více informací

Vzhledem k tomu, že služba Google Play povoluje, aby soubory APK měly velikost souboru pouze 50 MB nebo menší, musí vývojáři aplikací pro ukládání dalších aplikací použít různé soubory. Vývojáři mohou použít libovolný formát, který si zvolí, například .ZIP nebo .MP4 , ale mohou také použít nástroj JOBB dodaný s aplikací Android SDK ke svázání a šifrování prostředků společně v souboru OBB. Tato další aktiva mohou být nahrána se souborem APK pomocí konzoly pro vývojáře služby Google Play a uživatelé, kteří si aplikaci stáhnou, obdrží soubor APK i další soubory aktiv.

POZNÁMKA: Všechna další aktiva poskytovaná mimo soubor APK se nazývá rozšiřující soubor APK.

Programy, které otevírají OBB soubory

O OBB souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .obb a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Android Opaque Binary Blob File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Je neuvěřitelné, jak složitý může být svět aplikací pro Android! Vždycky jsem si myslel, že stáhnout aplikaci je tak jednoduché, že stačí kliknout na zelené tlačítko "Stáhnout", ale na pozadí se toho děje spousta. Soubory .obb jsou jen dalším typem souborů, které se stahují současně s "hlavním" kódem, a považuji je za opravdu chytrý způsob nahrávání a stahování aplikací s větší velikostí. Protože při stahování aplikace není žádný náznak toho, že je tento soubor nainstalován ve smartphonu; zkoušel jsem ho otevřít pomocí vývojářské konzoly Google Play. Fungovalo to podobně jako rozbalení souboru .zip a umožnilo mi to zobrazit další aktiva aplikace. Zajímalo by mě, zda se při instalaci aplikace do telefonu stahuje více souborů, které fungují podobně jako soubory .obb.