Domů : Přípony souborů : Format .mobi

.mobi soubor

Typ souboru :Mobipocket eBook

Vývojář Amazon
Kategorie eBook soubory
Formát Binary

Co je to soubor MOBI?

Soubor MOBI je eBook uložený ve formátu MOBI, formát původně používaný programem Mobipocket Reader, ale nyní je podporován několika různými čtenáři. Obsahuje eKnihu a může obsahovat ochranu autorských práv DRM, aby se zabránilo kopírování nebo neoprávněnému prohlížení. Soubory MOBI jsou podporovány různými eReadery, tablety, PDA a stolními počítači.

Více informací

Nový formát Kindle 8 (KF8) společnosti Amazon je založen na formátu MOBI. KF8 podporuje mnoho nových možností formátování a rozvržení, včetně obsahu HTML5 a CSS3 a vložených písem. Knihy ve formátu KF8 jsou uloženy a distribuovány jako soubory „.mobi“ nebo jako soubory .AZW3 v závislosti na zařízení, které eBook stahuje. Autoři eBook mohou kompilovat KF8 knihy pomocí softwaru Amazon KingleGen. Před distribucí mohou autoři prohlížet e-knihy KF8 na počítačích Mac nebo PC pomocí softwaru Amazon Kindle Previewer.

Amazon nyní vlastní formát MOBI. Formáty eBook Amazonu, včetně .AZW , .AZW1 a AZW3, používají formát MOBI, ale obsahují vlastní schéma DRM.

POZNÁMKA: Knihy Mobipocket také používají rozšíření .PRC .

Programy, které otevírají MOBI soubory
Windows
Amazon Kindle for PC
Calibre
Adobe RoboHelp
Geometer Plus FBReader
Icecream Ebook Reader
BookDesigner
Cool Reader
Linux
Calibre
MBP reader
Geometer Plus FBReader
Cool Reader
Android
Cool Reader
Macintosh
Amazon Kindle for Mac
Calibre
Geometer Plus FBReader
PatiSoftware theLibrarian
Cool Reader
Amazon Kindle Previewer

O MOBI souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .mobi a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Mobipocket eBook, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím vás! Můj Kindle je jedinečný stroj. Snažil jsem se zjistit více informací o některých kompatibilních formátech souborů pro knihy. Našel jsem váš článek o příponě souboru .mobi a osvětlil jste mi ji. Je super, že čtečka Mobipocket původně navrhla svůj vlastní formát, ale nyní je podporován i jinými zařízeními. Zajímavé mi přijde, že obsahují i DRM ochranu autorských práv. Které další formáty souborů elektronických knih ji mají? Pro vydavatele bude opravdu skvělé mít svůj obsah zabezpečený proti kopírování. Také jsem netušil, že nový formát Kindle 8 od Amazonu je založen na formátu MOBI. Celkově skvělý článek, seznam, o který jste se podělili, je opravdu užitečný. Pokračujte v dobré práci a skvělém výzkumu!