Domů : Přípony souborů : Format .gpx

.gpx soubor

Typ souboru 1:GPS Exchange File

Vývojář N/A
Kategorie Soubory GIS
Formát XML

Co je to soubor GPX?

Soubor GPX je GPS data uložená ve formátu GPS Exchange, otevřený standard, který mohou být volně používány programy GPS. Obsahuje data o zeměpisné délce a zeměpisné šířce, která zahrnují body na trase, trasy a stopy. Soubory GPX se ukládají ve formátu XML, který umožňuje snadnější import dat GPS a čtení více programů a webových služeb.

Více informací

Soubor GPX otevřený v aplikaci Google Earth 7

Soubory GPX se běžně používají pro výměnu údajů o poloze GPS s ostatními, vytváření map a geocaching . Pokud narazíte na soubor GPX, existuje celá řada aplikací, které jej mohou otevřít, včetně aplikací Google Earth, GPSRouteX a prohlížeče GPX.

Soubory GPX ukládají tři typy dat:

Programy, které otevírají GPX soubory
Windows
Safe Software FME Desktop
Google Earth
TatukGIS Viewer
Merkaartor
Garmin MapSource
Fugawi Global Navigator
TopoGrafix EasyGPS
GPS Utility
Linux
gedit
Google Earth
Merkaartor
GottenGeography
JOSM
Macintosh
Apple Xcode
Google Earth
Merkaartor
GPSRouteX
MacGPS Pro

Typ souboru 2:Guitar Pro 6 Document

Vývojář Arobas Music
Kategorie Zvukové soubory
Formát Binary

.GPX druhá možnost

Guitar tablature soubor vytvořený Guitar Pro 6, hudební skladba program pro fretted nástroje; uloženy v proprietárním formátu a obsahují hudební partitury a skladby pro basu, kytaru, banjo a bicí; lze přehrávat v softwaru, který používá Guitar Pro engine pro simulaci přístrojů.

Více informací

Zvuk v souborech GPX lze exportovat do několika různých formátů souborů, včetně .GP5 (Guitar Pro 5), .MIDI a .WAV . Výsledky lze exportovat do formátů .PNG , MusicXML a .PDF .

POZNÁMKA: Soubory GPX neobsahují zvuková data. Místo toho obsahují nástroje a noty, které lze simulovat jako hudbu v softwaru.

Programy, které otevírají GPX soubory
Windows
Arobas Music Guitar Pro
Linux
Arobas Music Guitar Pro
Macintosh
Arobas Music Guitar Pro

Jak otevřít GPX soubory na počítači

Chcete-li v počítači s operačním systémem Windows otevřít GPX soubory, doporučuji vám spolehnout se na bezplatný software GPXSee: během několika kliků vám umožní zobrazit obsah stop obsažených ve výše uvedených typech souborů pomocí online i offline map.

Chcete-li jej vyzkoušet, přejděte na webovou stránku programu, v horní části klikněte na tlačítko Stáhnout a počkejte, až se instalační soubor stáhne do vašeho počítače. Po dokončení stahování spusťte staženou aplikaci (např. GPXSee-6.3). Následně dvakrát klikněte na tlačítko Ano, poté na tlačítka Další, Souhlasím a Další a pro dokončení instalace klikněte na tlačítka Instalovat a Zavřít.

Nyní spusťte program GPXSee z nabídky Start systému Windows (přístupná prostřednictvím ikony vlajky umístěné v levém dolním rohu obrazovky), vstupte do nabídky Soubor> vyberte možnost Otevřít (nebo stiskněte kombinaci kláves Ctrl + O) a pomocí Průzkumníka souborů panelu, vyberte soubor GPX, který chcete otevřít.

Chcete-li získat lepší přehled o trasách a informacích uložených v souboru, navrhuji vám přejít do nabídky Mapa a vybrat pohled pomocí Open Street Map. Po této operaci poklepejte na body trasy, abyste mapu přiblížili a zobrazili podrobnosti o trase, časech, nadmořských výškách a všech dalších informacích uložených v daném souboru. Stejného výsledku můžete dosáhnout pomocí kolečka myši.

V případě potřeby můžete upravit parametry zobrazení mapy (přidat / odebrat body zájmu, upravit parametry zobrazení času a tras atd.) Pomocí položek nabídky (POI, Data a Nastavení) umístěných v horní části programu.

Až budete hotovi, můžete mapu obsahující informace o souboru GPX exportovat do PDF souboru. Chcete-li to provést, jednoduše přejděte na Soubor> klikněte na možnost Exportovat do PDF ... a vyberte místo, kam chcete výsledný soubor uložit.

Jak otevřít GPX soubory v systému Mac

GPXSee je také kompatibilní s počítači Apple. Funguje velmi podobně jako jeho verze pro Windows.

Nejprve přejděte na stránku Sourceforge, klikněte na tlačítko Stáhnout a počkejte, až se soubor (např. GPXSeexx.dmg) stáhne do vašeho počítače Mac, poté soubor spusťte a přetáhněte soubor GPXSee do složky Aplikace v systému macOS.

V tomto okamžiku klikněte pravým tlačítkem myši na soubor, který jste právě zkopírovali. Z nabídky vyberte možnost Otevřít a pro spuštění programu se svolením GateKeeper klikněte na tlačítko Otevřít a máte hotovo. Chcete-li okamžitě v programu zobrazit stopu GPX, klikněte na tlačítko Otevřít a vyberte soubor, který vás zajímá, pomocí panelu Finder zobrazeného na obrazovce.

K prohlížení grafu se doporučuje použít Open Street Map. Chcete-li to provést, klikněte na nabídku Mapa v horní části okna programu a vyberte možnost Otevřít mapu ulice. Nastavení zobrazení programu a dat na mapě můžete změnit pomocí nabídek POI, Data a nastavení a následně můžete znovu exportovat celý graf do PDF souboru v nabídce Soubor> Exportovat do PDF ...


O GPX souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .gpx a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Guitar Pro 6 Document, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.