Domů : Přípony souborů : Format .dcm

.dcm soubor

Typ souboru 1:DICOM Image

Vývojář NEMA
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor DCM?

Soubor DCM je obrazový soubor uložený ve formátu obrazu DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine).   Ukládá lékařský obraz, například CT nebo ultrazvuk. Soubory DCM mohou také obsahovat informace o pacientovi pro spárování obrazu s pacientem.

Více informací

Formát DICOM byl vytvořen NEMA (National Electrical Manufacturers Association) jako standard pro distribuci a prohlížení lékařských snímků, jako jsou MRI, CT a ultrazvukové snímky. Soubory DICOM můžete otevřít různými programy pro systémy Windows, MacOS a Linux, například XnViewMP, GIMP a MeVisLab.

POZNÁMKA: Soubory DCM mohou být také uloženy jako soubory .DICOM .

Programy, které otevírají DCM soubory
Windows
Adobe Photoshop
GIMP
XnViewMP
ACD Systems Canvas
IrfanView
ImageMagick
Wolfram Research Mathematica
ezDICOM
MicroDicom viewer
Linux
GIMP
XnViewMP
ImageMagick
Wolfram Research Mathematica
MeVisLab
Macintosh
Adobe Photoshop
GIMP
XnViewMP
ImageMagick
Wolfram Research Mathematica
OsiriX Imaging Software
WEB
View My Scans

Typ souboru 2:DiskCatalogMaker Catalog File

Vývojář Fujiwara Software
Kategorie Datové soubory
Formát N/A

.DCM druhá možnost

Soubor DCM je soubor uložený ve formátu katalogu, který používá DiskCatalogMaker, katalogizace souborů a organizační program pro Mac. Obsahuje databázi souborů uložených na více discích, které lze vyhledávat podle názvu souboru a dalších atributů. Soubory DCM lze také uložit jako soubory .DCMF , které jsou běžnější.

Více informací

Pokud obdržíte nebo najdete soubor DiskCatalogMaker DCM, můžete jej otevřít pouze v programu DiskCatalogMaker. Není k dispozici žádný jiný program, který tento formát podporuje.

Soubory DCM jsou podobné souborům .DCMD , ale soubory DCMD podporují miniatury obrázků. Soubor DCM můžete převést na soubor DCMD otevřením souboru v programu DiskCatalogMaker, výběrem Soubor → Uložit jako ... a poté uložením souboru DCMD.

Programy, které otevírají DCM soubory
Macintosh
Roxio Toast
Fujiwara DiskCatalogMaker

Typ souboru 3:DCM Audio Module

Vývojář N/A
Kategorie Zvukové soubory
Formát N/A

.DCM třetí možnost

Hudební soubor nebo "modul" zakódovaný ve formátu DCM

Programy, které otevírají DCM soubory

O DCM souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .dcm a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru DCM Audio Module, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Vždycky je působivé, když se v nějaké oblasti vytvoří nový formát pro daný výklenek. Domnívám se však, že soubory DICOM jsou pro společnost jedny z nejdůležitějších. Zajímalo by mě, co přimělo vědce vytvořit tento nový typ souboru pro ukládání lékařských snímků namísto používání jednoduchých formátů, jako jsou jpegy a png. Dříve jsem tyto typy snímků dostával na USB nebo CD, ale nikdy jsem si neuvědomil, že jde o zcela nový formát. Otevřel jsem je pomocí softwaru XnView MP, což je jen obecný prohlížeč obrázků. Při čtení tohoto článku jsem však zjistil, že existují i jiné alternativy, například View My Scans, které také fungují perfektně. Děkuji za informace!