Domů : Přípony souborů : .dicom Soubor

.dicom Přípona souboru

Typ souboruDICOM Image File

Vývojář NEMA
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

.DICOM číslo volby

Soubor DICOM je obrázek uložený ve formátu Digital Imaging and Communications in Medicine (DICOM). Obsahuje obraz z lékařského skenování, jako je ultrazvuk nebo MRI. Soubory DICOM mohou také obsahovat identifikační údaje pro pacienty tak, aby byl obraz propojen s konkrétním jednotlivcem.

Více informací

Formát DICOM byl vyvinut NEMA (National Electrical Manufacturers Association). Byl navržen pro výměnu a prohlížení lékařských snímků, jako jsou CT skenování, MRI a ultrazvukové obrazy.

Různé soubory pro Windows, MacOS a Linux mohou zobrazit soubory DICOM. Tyto obrázky lze také prohlížet online pomocí aplikace Jack Imaging prostřednictvím určitých webových prohlížečů. Je kompatibilní pouze s prohlížečem Chrome, Opera, Firefox a Internet Explorer s nainstalovaným rozšířením Google Chrome Frame.

POZNÁMKA: Obrázky DICOM běžně používají rozšíření .DCM .

Programy, které otevírají DICOM soubory
Windows
GIMP
ImageMagick
Golden Software Surfer
DicomWorks
Linux
GIMP
ImageMagick
MeVisLab
Macintosh
GIMP
ImageMagick
OsiriX Imaging Software
WEB
View My Scans
Jack Imaging

O DICOM soubory

Naším cílem je pomoci vám pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .dicom a jak ji otevřít.

Typ souboru DICOM Image File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu FileExt. Usilujeme o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali a testovali.

Nedávné Komentáře