Domů : Přípony souborů : Format .brl

.brl soubor

Typ souboru :MicroBraille File

Vývojář N/A
Kategorie Datové soubory
Formát Text

Co je to soubor BRL?

Soubor uložený ve formátu MicroBraille (BRL); kóduje smluvní braillské znaky (Braillovo písmo třídy 2) v braillově písmu ASCII, které používá 64 znaků ze znakové sady ASCII, aby reprezentovalo kombinace teček v šestibodovém braillském řádku; lze číst pomocí softwaru, který podporuje braillovu funkci řeči nebo braillské embossy používané pro tisk.

Více informací

Podobně jako obvyklá přípona souboru .BRF . Soubory BRL a BRF jsou běžně používány pro zpřístupnění digitálních publikací těm, kteří jsou slepí.

Chcete-li vytvořit soubor BRL v CASC Braille 2000, vyberte Nový → Soubor Braillova písma, pojmenujte soubor, vyberte "Soubor MicroBraille ( bl) "z rozevírací nabídky typu souboru a klepněte na tlačítko OK.

Chcete-li otevřít soubor BRL v aplikaci CASC Braille 2000, vyberte příkaz Otevřít → Soubor braillského souboru, přejděte do souboru a klepněte na tlačítko Otevřít.

POZNÁMKA: Duxbury MegaDots byl ukončen.

Programy, které otevírají BRL soubory

O BRL souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .brl a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru MicroBraille File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.