Domů : Přípony souborů : Format .ctb

.ctb soubor

Typ souboru 1:AutoCAD Color-Based Plot Style File

Vývojář Autodesk
Kategorie Nastavení Soubory
Formát Binary

Co je to soubor CTB?

Soubor používaný programem AutoCAD, CAD program používaný pro 2D a 3D kreslení; obsahuje barevné styly plotru nebo mapování barev na vrstvy objektů; slouží k připojení nastavení barev a zobrazení k návrhu objektů.

Více informací

Soubory CTB mohou být nahrazeny novým formátem .STB , který abstrahuje vlastnosti založené na vrstvě barev na vlastnostech založených na objektech. Mnoho společností stále používá soubory CTB namísto souborů STB, protože náklady na školení personálu a upgrade stávajících návrhů CAD jsou nezbytné.

POZNÁMKA: Soubory CTB a soubory STB nelze použít ve stejném designu CAD. Soubory CTB lze převést na soubory STB pomocí aplikace AutoCAD.

Programy, které otevírají CTB soubory
Windows
Autodesk AutoCAD
Macintosh
Autodesk AutoCAD

Typ souboru 2:Cherrytree SQLite Document

Vývojář giuspen
Kategorie Datové soubory
Formát N/A

.CTB druhá možnost

Soubor CTB je dokument vytvořený aplikací Cherrytree. Ukládá data dokumentu ve formátu SQLite, což může zahrnovat text, tabulky, obrázky, objekty a nastavení dokumentu. Soubory CTB chráněné heslem jsou uloženy jako soubory .CTX .

Více informací

Uživatelé obvykle ukládají dokumenty Cherrytree jako soubory CTB nebo CTX. Mohou však také ukládat dokumenty ve formátu XML jako soubory .CTD . Soubory CTD chráněné heslem jsou uloženy jako soubory .CTZ . Soubory CTD a CTZ jsou užitečné pro ukládání dokumentů, které jsou menší než soubory CTB a CTX.

Programy, které otevírají CTB soubory

O CTB souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .ctb a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Cherrytree SQLite Document, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den! Přečetl jsem si váš příspěvek o formátu .stb pro AutoCAD a začal jsem se zajímat o formát .ctb. Ve vašem prvním článku jsem si myslel, že fungují v podobných situacích, ale tento poslední příspěvek mi opravdu pomohl objasnit oba pojmy. Tedy pokud vím, .ctb je starší formát, který pracuje pouze s vlastnostmi založenými na barvách, zatímco .stb používá vlastnosti založené na objektech. Je to tak správně? Předpokládám, že tento soubor je stále podporován vzhledem k tomu, že je v průmyslu hojně používán. Jen doufám, že AutoCAD v dohledné době nepřestane tuto příponu souboru podporovat. Každopádně jsem si také něco málo přečetl o této příponě a jejím používání společností Cherrytree. Zdá se, že je to pěkná aplikace na psaní poznámek, takže si ji zkusím stáhnout a pracovat s ní, abych zjistil, jak je dobrá. Děkuji za všechno.