Domů : Přípony souborů : Format .conf

.conf soubor

Typ souboru 1:Unix Configuration File

Vývojář N/A
Kategorie Nastavení Soubory
Formát Text

Co je to soubor CONF?

Soubor CONF je konfigurační nebo konfigurační soubor používaný v systémech založených na Unixu a Linuxu. Ukládá nastavení používaná pro konfiguraci systémových procesů a aplikací. Soubory CONF jsou podobné souborům .CFG nalezeným v systémech Windows a Macintosh.

Více informací

Většina uživatelů nebude narazit na soubor CONF, pokud nechtějí změnit konkrétní nastavení. Pokud potřebujete otevřít soubor CONF, můžete použít TextMate v macOS nebo GNU Emacs v Linuxu.

Některé příklady konfiguračních souborů zahrnují rc.conf pro spuštění systému, syslog.conf pro protokolování systému, smb .conf pro server Samba a httpd.conf pro webový server Apache.

Společné CONF názvy souborů

Ссылка

Programy, které otevírají CONF soubory
Windows
GNU Emacs
Opera
Linux
GNU Emacs
Vi
Opera
Vim
Pico
Referenced by the Unix operating system
Macintosh
MacroMates TextMate
MacVim
GNU Emacs
Opera

Typ souboru 2:Generic Configuration File

Vývojář N/A
Kategorie Nastavení Soubory
Formát Text

.CONF druhá možnost

Jednoduchý textový konfigurační soubor používaný různými programy; mohou obsahovat parametry softwaru, předvolby uživatele a další nastavení; Obvykle je rozdělena a označena klíčovými slovy a hodnotami specifickými pro aplikaci.

Více informací

Příkladem programu, který používá soubory CONF, je Subversion, systém pro správu verzí používaný vývojáři softwaru.

POZNÁMKA: Soubory CONF jsou podobné souborům .CONFIG .

Programy, které otevírají CONF soubory
Windows
gVim
GNU Emacs
Microsoft Notepad
Kingsoft Writer
Linux
GNU Emacs
gedit
Macintosh
MacroMates TextMate
GNU Emacs
Apple TextEdit
Bare Bones TextWrangler

O CONF souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .conf a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Generic Configuration File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Co se děje? Doufám, že je tam všechno v pořádku. Váš článek o příponě souboru .conf mě zachránil. Chystal jsem se udělat velkou chybu, kdybych je smazal. Kamarád mi řekl, ať se podívám na vaše stránky a všechno, co tam je, mi moc pomohlo. Po několika problémech při práci s Macem i Windows jsem se nakonec rozhodl pro Linux. I když se od nich příliš neliší, má zvláštní vlastnosti. Která nastavení mohu upravovat pomocí souborů CONF? Příklady konfiguračních souborů, které uvádíte, mi také pomohly lépe pochopit jejich účel. Všiml jsem si, že program pro Mac je placený. Má jedinečné možnosti, které pomáhají vytvářet lepší soubory pro rozšíření? Do příště!