Domů : Přípony souborů : Format .config

.config soubor

Typ souboru :Configuration File

Vývojář N/A
Kategorie Soubory vývojářů
Formát Text

Co je to soubor CONFIG?

Soubor CONFIG je konfigurační informační soubor používaný různými aplikacemi. Obsahuje jednoduché textové parametry, které definují nastavení nebo předvolby pro vytváření nebo provozování programu. Soubory CONFIG jsou často označovány programy pro vývoj softwaru pro konfiguraci aplikací.

Více informací

Příkladem souboru Config je soubor Web.config společnosti Microsoft, který lze upravit pomocí programu Visual Web Developer, který je součástí programu Microsoft Visual Studio. Tento soubor obsahuje informace o konfiguraci XML, které řídí, jak web funguje, od jednotlivých stránek po celou aplikaci ASP.NET.

POZNÁMKA: Protože soubory CONFIG jsou uloženy ve formátu prostého textu, můžete je zobrazit a upravit pomocí textový editor, jako je například Poznámkový blok Microsoft. Soubor CONFIG byste však neměli upravovat, aniž byste nejprve znali jeho obsah, protože může poškodit soubor a způsobit jeho související aplikaci.

Programy, které otevírají CONFIG soubory
Windows
Microsoft Notepad
Adobe Dreamweaver
Microsoft Visual Studio
Microsoft WordPad
Macintosh
MacroMates TextMate
Adobe Dreamweaver
Apple TextEdit

O CONFIG souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .config a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Configuration File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobré ráno! Přečetl jsem si váš článek o příponě souboru .config. V uplynulém týdnu jsem pracoval s různými rozšířeními, ale toto bylo nové. Jsme v závěrečné fázi vývoje naší aplikace, takže jsem se o těchto souborech musel dozvědět více. Jsem rád, že se v nich ukládají nastavení a předvolby programu. Můžeme tak testovat s mnoha možnostmi. Díky vašemu příkladu jsem více pochopil, jak fungují. Samotný článek byl dobře zpracovaný. Nemusíte být odborníkem na vývojářské soubory, abyste mu porozuměli. To se mi líbí. Díky za upozornění na úpravu souboru CONFIG. Nejdřív prozkoumám, co v něm je, než ho otevřu. Pokračujte v dobré práci! Skvělý zápis o této podivné příponě souboru.